Fortnite, LoL, Dota 2, Warframe, Hearthstone ve daha nicelerini içeren en iyi ücretsiz PC oyunlarına bakıyoruz!

En iyi bedava PC oyunlarına mı arıyorsunuz? Oyun fiyatlarının inanılmaz arttığı şu dönemde uygun fiyatlı oyunlar bulmak artık herkesin görevi haline geldi. PC’de mevcut olan ve eğlence garantisi veren en iyi bedava oyunları topladık. Para harcamadan, sadece güzel vakit geçirebileceğiniz oyunlar!

Bu bedava PC oyunlarını toplarken aslında video oyun sektörünün ne kadar geliştiğini de görmüş olduk, neredeyse AAA kalitesindeki oyunlara hiç para harcamadan ulaşabilmek inanılmaz!

Call of Duty: Warzone

Askeri savaştan bilim kurguya, MMO’lardan kağıt oyunlarına baktığımızda bedava oyun dünyasında sıfırla çok şey alabileceğimizi gördük. Fortnite gibi kültürel başyapıtlar ve tüm zamanların klasiği Team Fortress 2 dahil, en iyi bedava PC oyunlarına (sıralama olmaksızın) bakalım!


En iyi ücretsiz PC oyunları

BattleCore Arena

Ubisoft Bordeaux tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından da 6 Haziran 2024’te yayımlanan BattleCore Arena, yer çekimi ustalığının sizi zafere çıkaracağı, oynaması ücretsiz ve rekabetçi bir platform nişancı oyunu olarak öne çıkıyor.

Takımınızla hızlı tempolu PvP savaşlarında kapışın ve rakiplerinizi arenadan uçurmak için silahlarınızla kabiliyetlerinizi konuşturun.

BattleCore Arena oynamak için buraya tıklayın.


Arena Breakout: Infinite

Henüz kapalı betadaki Arena Breakout: Infinite, en popüler ücretsiz PC oyunlarından biri olacak.

Arena Breakout: Infinite

Arena Breakout: Infinite oynamak için buraya tıklayın. (Kapalı betada erişim yok. Güncellenecek.)


Roblox

Roblox

Roblox aslında tek bir oyun değil. Yaratıcı olmanı, deneyimlerini arkadaşlarınla paylaşmanı ve hayal edebileceğin her şeyi olmanı sağlayan nihai sanal evrendir. Milyonlarca kişiye katıl ve küresel bir topluluk tarafından yaratılan sonsuz çeşitlilikteki engin dünyaları keşfet!

Roblox oynamak (Microsoft /PC ve Xbox) için buraya, (PlayStation) için buraya göz atın.


Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic, sizi hikaye odaklı efsanenin merkezine yerleştiren, oynaması ücretsiz bir MMORPG olarak piyasaya sürüldü. Klasik filmlerden önceki üç bin yılda, çok uzaklardaki galakside Jedi, Sith, Ödül Avcısı veya diğer birçok ikonik Star Wars rolünden biri olarak oynayın.


Fishing Planet

Fishing Planet

Birinci şahıs çok oyunculu ücretsiz balıkçılık simülasyonu Fishing Planet, Avrupa’daki çeşitli göl ve nehirlerde kıyıdan ya da tekne ile açıkta, gerçek veya sahte yem teknikleri kullanarak oynanır. Fishing Planet, IOS ve Android platformlarda da çapraz oyun desteğiyle oynanabilir.

The Finals oynamak için (Epic) buraya (Steam) için buraya tıklayın.


The Finals

Ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu The Finals, büyük bir ilgiyle karşılandı! Dünyanın en büyük sahnesinde bu hızlı, riskli şöhret mücadelesinde duvarları ve tavanları aşın, önünüze çıkan her şeyi yok edin ve köprüler ve barikatlar inşa edin.

The Finals oynamak için buraya tıklayın.


LEGO Fortnite

​​​​Yemek ve kaynak topla, eşya üret, sığınak inşa et ve ister tek başına ister en fazla yedi arkadaşınla düşmanlara karşı savaş. Ayrı bir oyun olarak çıkmayan LEGO Fortnite, bir mod olarak yayımlandı.

LEGO Fortnite oynamak için buraya tıklayın.

The Sims 4

The Sims 4

Kuralların olmadığı sanal bir dünyada insan oluşturma ve kontrol etme gücünün tadına varın. Güçlü ve özgürsünüz; eğlenin, hayatla oynayın!

The Sims 4 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


World War 3

World War 3, Microsoft Windows için The Farm 51 tarafından geliştirilen ve Wishlist Games ve The 4 Winds Entertainment tarafından yayınlanan oynaması ücretsiz bir birinci şahıs nişancı oyunudur. 3. Dünya Savaşı yalnızca çok oyunculudur ve tek oyunculu bir kampanya içermez.

World War 3 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Fortnite

Fortnite

En popülerden başlayalım! Oyuncu sayısı 250 milyon olan Epic Games’in altın madeni Fortnite, battle royale mekanikleriyle oyun dünyasında büyük bir değişikliğe önayak oldu. Haftalık güncellemeleri, dönemsel değişiklikleri, popüler kültüre uygun yenilikleriyle herkese hitap eden bir yapım.

Fortnite oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Dota 2

Dota 2

5v5 arenada üs ele geçirmece temalı ünlü MOBA oyunu Dota 2, sadece oyun değil aynı zamanda bir E-spor! Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri ve şanını bırakacakmış gibi de durmuyor.

Dota 2 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


League of Legends

League of Legends

Orijinal Dota’dan esinlenerek ortaya çıkan League of Legends, envai çeşit karakterleriyle ve güncellemeleriyle en çok oynanan MOBA’lardan biri. Dota’ya göre daha basit ama epey taktiksel bir oynanış sunuyor.

League of Legends oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Undawn

Undawn’da felaket sonrası bir açık dünya içerisinde tek başına ya da ekipler halinde ölümcül ortamları ve korkunç yaratıkları keşfe çıkıp hayatta kal. Bu zorlu koşullarda hayatta kalabilmek için evini inşa et, çeşitli teçhizatlar üretip onları güçlendir ve ihtiyacın olan becerileri geliştir.

Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle Undawn oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Blizzard’ın 5v5 arena oyunu olan Heroes of the Storm, sadece bir Dota klonu değil. Birçok temalı arenada hem karşı tarafı yenmeniz hem de şansınızı arttırmak için yan görevleri yapmanız gerekiyor. Blizzard oyunlarından aldığı karakterlerle cilalanmış bu zengin MOBA’yı oynaması epey basit.

Heroes of the Storm oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Team Fortress 2

Team Fortress 2

Valve’ın popüler sınıf tabanlı shooter oyunu Team Fortress 2, farklı oyun modları sayesinde efsanevi olma statüsüne ulaştı. Düzenli güncellemeleriyle ve milyonlarca oyuncusuyla hala taze ve hala inanılmaz eğlenceli.

Team Fortress 2 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Apex Legends

Halatlarla oradan oraya sallandığımız Apex Legends, piyasadaki en iyi battle royale oyunlarından biri. Titanfall’ın geliştiricilerinden gelen bu oyunda farklı farklı karakterlerle bir sürü taktik imkanını deneyimleyebilirsiniz.

Apex Legends oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Destiny 2

Destiny 2

Destiny 2, ana oyununu, Leviathan Raid’ini ve bazı PvP modlarını bedava yaptı. Arkadaşlarınızla takım olup maceralara çıkacağınız ve parlak hazineler bulacağınız veya diğer oyuncularla kapışacağınız bu oyunda herkese ait bir şey mevcut.

Destiny 2 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.  


Call of Duty: Warzone 2

Call of Duty: Warzone 2, 150 oyunculu kaotik battle royale oyun moduyla ve Modern Warfare 2’den aldığı güncellenmiş mekanikler ve silahlarla adından epey bahsettiriyor. Türüne ilgisi olan için kaçırılmaz bir deneyim.

Call of Duty: Warzone 2 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Hearthstone

Hearthstone

Blizzard’ın ünlü kart oyunu Hearthstone inanılmaz bağımlılık yapıyor. Türlü türlü oynanış biçimiyle en iyi desteyi yapmak ve rekabetçi maçlar atmak bu oyunun en can alıcı noktası.

Hearthstone oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Magic: The Gathering Arena

Heartstone’la birlikte kart oyunları ünlenmiş olsa da Magic: The Gathering Arena benzerlerine kıyasla gerçek bir meydan okuma deneyimi sunuyor.

Wizards of the Coast’un kart oyununun dijital dünyaya dönüştürülmüş hali korkaklar için asla değil; 1993’ten beridir oynanan bir kart oyunu olduğunu ve ne kadar farklı kartlar olduğunu siz düşünün. Magic: The Gathering Arena tarihselliğini korumakta ve Magic’i özel yapan karmaşıklığını gözler önüne sermekte; ayrıca bunların hepsi günümüzün modern CCG’lerinden beklediğimiz gibi masa animasyonları ve görsel şölenle donatılmış.

Magic: The Gathering Arena oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Smite

Smite

LoL ve Dota 2’nin geleneğini devam ettiren Smite, beş kişilik takımların karşı takımın üssünü ele geçirmesi oynanışını kuş bakışı değil, üçüncü şahıs kamerasından sunuyor. Bu sayede taktikten çok aksiyon ön plana çıkıyor. Oyun karakterlerinizi de Smite tanrılarından seçebiliyorsunuz!

Smite oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Genshin Impact

Genshin Impact

Genshin Impact, Breath of the Wild benzetmelerinden yeterince ayrılmayı başardı ve bunun sebebini görmek çok zor değil. Güzel mi güzel ve dopdolu açık dünyasında toplayabileceğiniz bir sürü kaynak bulunurken aynı zamanda çevresel güçleri kullanabileceğiniz minibosslar ve bulmacalar da mevcut.

Ana hikaye sizi 30 saat boyunca dövüştürmeye zorluyor çünkü Teyvat’ın büyük dünyasında kampların temizlenmesi, bulmacaların çözülmesi ve hazinelerin toplanması gerekiyor. Açık dünyada ancak gacha mekanikleriyle açabileceğiniz karakterlerle girebildiğiniz ve bu yüzden kapalı olan yerler olsa bile ana hikayeyi ve açık dünyanın büyük bir kısmını para vermeden kesintisiz şekilde oynayabilirsiniz.

Genshin Impact oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Raid: Shadow Legends

En çok bilinen mobil RPG’lerden biri olan Raid: Shadow Legends, PC’de artık bedavaya ulaşılabilir! Raid, sıra tabanlı savaş sistemiyle ve takım yönetimiyle türün emektarları için bile stratejik düşünme talep ediyor. Toplayabileceğiniz 300’den fazla karakter bulunuyor ve her karakterin kendine özel özellikleri ve yetenekleri mevcut, bu da takımınızı karakterlerinizin özelliklerini en iyi şekilde yansıtabilmek için düzenlemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Ayrıca online olarak başka oyuncularla co-op, err, raid maçlarına girip takım olabilirsiniz veya onların takımıyla değerli ödüller için savaşabilirsiniz.

Raid: Shadow Legends oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Star Trek Online

Popüler kültür MMO’larından devam edelim! Kim Star Trek Online ile uzay aracı sürmek, galaksinin gizli yerlerini keşfetmek, tehlikeli uzaylılarla savaşmak ve profesyonel bir takımı eğitmek istemez ki? Star Trek Online, dizisinin bölümleri gibi görevlerle dolu olan ve bu görevlerle dizideki eksiklikleri tamamlayan bir MMO oyunu.

Star Trek Online oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic

KOTOR’un devamı olarak görebileceğiniz Star Wars: The Old Republic, ışın kılıçlarıyla ve uzay savaşlarıyla dolu bir MMO olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kelle avcılarıyla ve Jedi haneleriyle mücadele edebileceğiniz RPG unsurları da sunan bu oyunda, isterseniz Jedi isterseniz Sith olabilirsiniz.

Star Wars: The Old Republic indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


The Lord of the Rings Online

Standing Stone Games’in bedava MMO’su olan The Lord of the Rings Online ile en popüler orta dünya evrenine giriş yapabilirsiniz. Kendi karakterinizi yapıp Tolkien’in mucizevi dünyasında maceralara atılmak ve Sauron’la savaşmak isterseniz, bu oyun tam sizlik. Dilerseniz eklentiler için harcama yapabilirsiniz ama tek kuruş harcamadan da bu büyülü dünyanın tadını çıkartabilirsiniz.

The Lord of the Rings Online oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


EVE Online

EVE Online

Hiçbir MMO EVE Online kadar karakter merkezli olamaz; uzay oyunu/yaşamıyla, lejyonlar tarafından yönetilen büyük kuruluşlarla ve tabii ki 5000’i aşkın katılımcı pilotun eşlik ettiği kocaman uzay savaşlarıyla, EVE Online uzaya ilgisi olanlar için kaçırılmaz. EVE Online’ın bedava oynanabilmesi bu uzay çılgınlığını abonelik olmadan deneyimleme imkanı sunuyor.

EVE Online oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Star Conflict

Star Conflict

Parlak ve renkli uzay simülasyonu olan Star Conflict, PvE ve PvP savaşlar yapabileceğiniz kocaman bir çok oyunculu dünya sunuyor.

Star Conflict oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Heroes & Generals

Heroes & Generals

Tarihsel savaş oyunlarından devam edelim! Savaş ne cephede ne de üste alınan kararlarla şekillenmez diyorsanız, Heroes & Generals bu iki farklı oynayışı istediğiniz gibi deneyimleme imkanı sunuyor. Düzenli olarak güncellemeler, yeni oyun modları, dönemsel mücadeleler ve kontrol düzeltmeleri geldiği için aktif bir oyuncu kitlesine sahip. Ayrıca, oyun yeni bir sınıf açtığınızda ilk askerinizi bedavaya veriyor, yani oyuna yeni başladıysanız artık favorinizi bulmanız çok daha kolay.

Heroes & Generals oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


War Thunder

War Thunder

War Thunder oynamak için uçak sever bir grubu mesaj kutusunda yakalayıp onların sanal hava filosuna katılmak zorunda değilsiniz. Gerçeklik veya ulaşılabilirlik arasında seçim yapmanıza da gerek yok. Sadece indirin ve uçun veya sürün, ateş edin veya ikisini de aynı anda yapın!

Bu büyük İkinci Dünya Savaşı oyunu uçakların ve tankların üretebildikleri patlatıcıları ve heyecanı hiç çaba sarf etmeden kuşatıyor. Eğer savaş oyunlarına ilginiz varsa o zaman War Thunder tam sizlik demektir.

War Thunder oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Enlisted

Enlisted

Battlefield tarzında taktiksel nişan oyunu olan Enlisted, tarihsel gerçekliğiyle bizleri o zamanlardaki silahlarla ve zırhlarla donatıyor ve İkinci Dünya Savaşı’ndaki önemli cephelerde bir grup AI askeri yönettiğimiz savaşlara sokuyor.

War Thunder’da da olduğu gibi, kazanmamıza yardımcı olacak birçok hava aracı, tanklar ve araçlar mevcut ve bu araçlara takımımızdaki kişilerin farklı özellikleriyle ulaşabiliyoruz. Takım lideri olarak askerlerin emirleri her savaşta bize bağlı, ancak kör kurşuna denk gelirsek takımdaki başka bir askere geçiş yapılabiliyor. Tabii ki takım arkadaşı tarafından can tamamlanması için çamurda saatlerce beklemekten daha iyi olduğu kesin!

Enlisted oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


World of Warships

World of Warships

Eğer okyanus tabanlı askeri simülasyon oyunu kulağınıza güzel geliyorsa o zaman World of Warships tam sizlik demektir. Deniz filosunu rekabetçi maçlarla birleştiren bu oyunda kontroller oldukça basit ama taktiksel.

World of Warships, Total War oyunlarının deniz filosu savaşlarından daha eğlenceli, Silent Hunter’a kıyasla daha yaklaşılabilir ve Pirates oyunlarından çok daha derin (eğer denizaltı mizahımızı maruz görürseniz).

World of Warships oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


World of Tanks

World of Tanks

En muazzam PC tank oyunlarından biri olan World of Tanks, kompleks oyun mekaniklerine dayalı ulaşılabilir ve eğlenceli bir tank simülasyonu oyunu. Rekabetçi maçlarda iki tank takımını birbirlerine karşı yarıştırıyor. 10 sınıf arasından yüzlerce araç açabilirsiniz, hızlı ve küçük tanklardan ağır ve büyük olanlara kadar World of Tanks oyununun sunduğu tank çeşitliliğine hayran kalacaksınız.

World of Tanks oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade’de içinizdeki şövalyeyi ortaya çıkartıp eğlenceli savaşlara atılabilirsiniz! Orta çağ sınıflarından kahramanınızı seçin ve onu savaşa yollayın, taburları yönetin ve aşılamaz gözüken savaşları kazanın!

Oyun mekaniği üçüncü kamera açısından savaştaki 30 askeri görebileceğiniz kuş bakışına kadar değişebiliyor, bu yüzden saldırı ekipmanlarınızı en iyi şekilde kullanmak ve askerlerinizi en iyi şekilde yönlendirmek için birçok taktik mevcut.

Conqueror’s Blade oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Forge of Empires

Forge of Empires

Eğer işletme becerilerinizi tarihsel stratejiyle birleştirmek isterseniz, tarayıcınızdan oynayabileceğiniz Forge of Empires tam sizlik!

Taş devrinin mızrak tutan savaşçılarından başlayarak küçük işletmelerinizi benzer tarihsel dönemlere yönlendirebilirsiniz. Genişleme, inşaat etme, yer kazanma ve modern şehre ulaşma. Gelişen ordularınızı zaman tabanlı savaş sistemiyle zafere ulaştırın, diğer oyuncularla birlikler kurun ve daha ilerideki çağa atlamanızı sağlayacak keşifler yapın!

Forge of Empires oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Dungeons & Dragons Online

Dungeons & Dragons Online

D&D oyunlarına bakalım! Dungeons & Dragons Online ile Forgotten Realms ve Eberron’a ayak basabilir, orada hırsız veya büyücü olup ejderhalarla veya şeytanlarla kapışabilirsiniz. Ve hepsi bedava.

Dungeons & Dragons Online oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Neverwinter

Neverwinter

Çok oyunculu Dungeons & Dragons PC oyunları tufanından gelen Neverwinter, grafik motoruna sahip ilk MMO’lardan biri. Aynı zamanda bu deneyimi bedavaya sunuyor!

Aksiyon odaklı savaş sistemiyle zindanlarda mücadele edebildiğiniz, göz alıcı yerlerini gezebildiğiniz bu oyun listedeki en iyi RPG’lerden biri. Aynı zamanda Forgotten Realms hayranları için ideal: RA Salvatore’dan Drizzt ve Baldur’s Gate’den Minsc ile tanışabilirsiniz!

Neverwinter oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Guild Wars 2

MMO’lara bakalım! Guild Wars 2 ulaşılabilir MMO’lar arasında en iyilerden. Daha da iyisi, büyük çoğunluğunu bedavaya oynayabilirsiniz. Yapılacak çok fazla görev mevcut, geleneksel NPC görevlerinden tutun büyük bir takım olarak boss savaşlarına girdiğiniz veya köy yakmaya yardım ettiğiniz bölge görevleri bile var. Bedava olan ana oyun oldukça büyük ve eğer Path of Fire eklentisini almak isterseniz, Heart of Thorns paketi bedavaya geliyor.

Guild Wars 2 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.     


Lost Ark

Lost Ark

Yeni gözde MMO oyunlarından biri olan Lost Ark, bir süredir Güney Kore’de oynanabiliyordu ve sonunda Batı’ya da geldi. Final Fantasy XIV ve Diablo’nun meraklı bir karşımı diyebileceğimiz bu oyunu oynayanlar seviyor ancak Lost Ark sunucularına bağlanmak biraz zor. Lost Ark bedava ama birkaç paralı ek paketi mevcut: Lost Ark Apprentice pack, Lost Ark Explorer pack, Lost Ark Vanquisher pack.

Lost Ark oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Warframe

Warframe

Her şey uzayda daha güzel ve Warframe bunu uzaydaki ninjalarıyla kanıtlıyor. Co-op üçüncü şahıs kameralı olan bu oyunda takımdaki ninjalar “Warframe” adındaki zırhlara girip düşmanlarla savaşıyorlar veya dojoda takılıyorlar. MMO unsurlarını direkt aksiyonla harmanlayan bu oyun heyecanlı ve sosyal bir deneyim sunuyor.

Warframe oynarken modlarla yüzlerce saat harcayabilirsiniz. Destiny’e benzetilse de oyuncuları çok daha iyi olduğunu söylüyor. Orijinal geliştiriciler Tencent tarafından satın alınmış olsa bile Warframe yaratıcı olarak bağımsız kalıyor.

Warframe oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Crossout

Crossout

Crossout, egzotik araçlar yapabildiğiniz ve onları diğer oyuncularla birlikte savaşlarda sürdüğünüz taşıt savaşı MMO’su diyebiliriz. Mad Max vari temeli olan kıyamet sonrası bu boş arazide zengin bir araç&silah çeşitlendirmesi mevcut.

Crossout birçok farklı co-op ve rekabetçi oyun moduyla birlikte takas yapabileceğiniz bir pazar alanı da içeriyor. Farklı oynanış çeşitleri için birçok grup, vücut tipi, silah ve zırh bulunuyor… ve bunlar oldukça tehlikeli.

Crossout oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Trove

Trove

Trove, Minecraft’a çok benziyor ama gerçekte klasik şövalye ve büyücü sınıflarından ilham almış şık bir MMO. Trove, daha fazla teçhizat bulmak için teşvik ediyor ve sık sık gelen güncellemelerle birlikte yeni zindanlarıyla PvP oyun modlarıyla da eğlenceli bir hobi oyunu olarak kalıyor.

Trove oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


ArcheAge

ArcheAge

ArcheAge, korsan MMO’suna yakın bir oyun. Korsan olup sonsuz denizle mücadele de edebilirsiniz ya da alçak gönüllü bir seyyar satıcı olabilirsiniz. ArcheAge’in içeriğini oluşturan iş sistemine alışmak zaman alıyor ama sağlam bir deneyim sunuyor.

Eğer en iyi korsan oyununun peşinde değilseniz, klasik fantezi MMO unsurları sizi mutlu edecektir. Evet, büyülü kılıçlar ve havalı zırhlar ArcheAge’de mevcut. Bazı zırhlar, sular kadar gökyüzünü ele geçirmek isteyen oyuncular tarafından yetiştirilen heybetli katil ejderhaların üstünde bulunuyor.

ArcheAge oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Wizard101

Wizard101

2008’de çıkan Wizard101, oyuncular arasında popüler kalmayı başaran bir fantezi MMORPG’si. Oyunda Ravenwood Büyü Sanatı Okulu’ndaki bir öğrenci oluyorsunuz. Diğer oyuncularla takım olmak başka stratejileri denemek ve farklı farklı güçlü büyü çiftleri oluşturmak oldukça eğlenceli!

Aynı zamanda oyunun harika hikayesi sizi Ravenwood’un eski nekromansi hocası Malistaire ile karşı karşıya getiriyor. İlk başta kötü büyücü hikayesi gibi gözükse de hikaye tahmin edildiğinden daha da ilginç bir yere gidiyor. Macera boyunca büyülü ormanlardan çöl topluluklarına uzanan değişik fantastik yerleri keşfedebilir hatta yer altı şehrini ziyaret edebilirsiniz. Etkileyici bir deneyim!

Wizard101 oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Tower of Fantasy

Tower of Fantasy

Batı’ya 2022’nin ortasında geldiğinden beridir Tower of Fantasy en popüler bedava PC oyunlarından biri olmayı başardı. Genshin Impact’e benzer yapısıyla, gelecekte çok uzak bir zamanda Aida adlı gezegende yaşayan insanlardan birini oynadığınız açık dünya bir rol yapma oyunu kendisi. Sarsıntılı bir olaydan sonra yerleşimin nüfusu oldukça azaldı ve Aida garip canavarlarla dolmaya başladı.

Diğer oyuncularla paylaştığınız bu gezegende Aida’nın gizemli yerlerini keşfedip Heirs of Aida ile mücadele ediyorsunuz. Dünya oldukça geniş ve hikaye gerçekten derin. Arkadaşlarınızla canavar kesmek isterseniz, oyunun tariflerini yapmak için eşya toplamak isterseniz veya gacha mekanikleriyle tüm karakterleri açmak isterseniz, Tower of Fantasy tam sizlik.

Tower of Fantasy oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Path of Exile

Path of Exile

Diablo’dan esinlenilmiş aksiyon-RPG olan Path of Exile, cilalanmış mekaniklere sahip. Karanlık büyülü dünyada arkadaşlarınızla yüzlerce alanda birçok canavarla kapışabilirsiniz. Oyun mikrotransaction sistemine sahip ama birkaç ayda bir bedava eklentiler yayınlanıyor, bu yüzden tıklama hareketinizi durduran hiçbir şey yok!

Path of Exile oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


CRSED: F.O.A.D.

CRSED: F.O.A.D.

Başka bir battle royale örneğine bakalım! Önceden Cuisine Royale olarak bilinen bedava battle royale oyunu olan CRSED, Enlisted’ın tava ve tencere dolu hali olarak çıktı ama kısa zaman içinde kendi oyuncu kitlesine ulaştı. Aynı zamanda “şaka” olarak ortaya çıktığı için geliştirici Darkflow Software, PUBG’nin cüret edemediği eklentiler ekledi: şeytani güçler, şampiyonlar ve jetpack’ler. 

CRSED: F.O.A.D. oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Paladins

Paladins

Takım odaklı nişancı oyunu olan Paladins ile renkli ve yetenek bazlı karakterlerinizi kapıştırabilirsiniz. Mecha goblin olarak veya büyük bir yuvarlanan bomba olarak takımınızla iş birliği içinde karşı tarafı yenebilirsiniz.

Paladins oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Splitgate

Splitgate

Halo ve Portal ücretsiz değil ama iyi ki Splitgate öyle ve iyi ki ikisinin güzel bir karışımı. Halo’nun online savaşlarında iyi olan her şeyi alıp Portal’ın silah mekanikleriyle birleştirmeyi başaran bir oyun.

1047 Games adındaki bağımsız yapımcılar tarafından yapılan bu oyun, FPS deneyimini diğerlerinden farklı bir şekilde veriyor. Arenanın içinde oyunculara portal açma imkanı vermesi, onu geleneksel FPS tiplerinden ayıran en etkin özelliği. Portallar sayesinde hızlıca kaçma veya saklanma taktiklerine önayak olması oyuncuları farklı düşünmeye itiyor.

Splitgate oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.


Şu anlık topladığımız en iyi bedava oyunlar listemiz bu kadar! Zamanla güncellenecek bu listeyi okurken umarım büyük keyif almışsınızdır! İlginizi çeken başka dosyalara buradan ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!