DonanımEkran Kartı

AMD, Radeon RX 7900 GRE ekran kartını duyurdu! İşte tüm özellikleri

0

AMD, Radeon RX 7900 GRE ekran kartının 27 Şubat’tan itibaren tüm dünyada oyuncuların beğenisine sunulacağını açıkladı. Ekran kartı, 4K oyun deneyimi sunacak ve 16 GB GDDR6 belleğe sahip olacak.

AMD Radeon RX 7900 GRE

AMD Radeon RX 7900 GRE grafik kartı, 27 Şubat’tan itibaren dünya çapındaki önemli satıcılarda oyuncuların beğenisine sunulacak. İşte 4K oyun deneyimi ile öne çıkan AMD Radeon RX 7900 GRE ekran kartının temel özellikleri ve Türkiye fiyatı.

AMD Radeon RX 7900 GRE özellikleri

Performans: 80 işlem birimi ve ışın hızlandırıcı, 18 Gbps hızında 16 GB GDDR6 VRAM, 160 yapay zekâ hızlandırıcı, 64 MB/ 2. nesil AMD Infinity Önbellek ve 260W TBP AMD Radeon RX 7900 GRE grafik kartı, en yakın rakibine kıyasla ortalama yüzde 14’e kadar daha iyi FPS değeri ile en çok oynanan oyunlarda daha temiz bir performans sunuyor.

FPS: Sürücü tabanlı AMD Fluid Motion Frames  kare oluşturma teknolojisi, binlerce oyunda muazzam bir performans artışı ve akıcı bir oyun deneyimi sunar.

Performans Yönetimi: AMD HYPR-RX teknolojisi, AMD Anti-Lag teknolojisiyle oyunlarda en yüksek performansı almayı kolaylaştıran performance stacking etkisinin yanı sıra AMD Fluid Motion Frames, AMD Radeon Super Resolution (RSR) ve AMD Radeon Boost teknolojilerinin eş zamanlı birlikte çalışmasını sağlar.

AMD Radeon RX 7000 serisi grafik kartları, yeni nesil DisplayPort 2.1 desteği sağlar ve hem bugünün hem de yarının en zorlu oyunları ile son teknoloji ekranlarına güç sağlamak için rakiple çözümlerin üzerinde VRAM sunuyor.

Kaynak: AMD

AMD Radeon RX 7900 GRE ne kadar?

AMD, Radeon RX 7900 GRE ekran kartı 25 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. 27 Şubat’tan itibaren aralarında Acer, ASRock, ASUS, Gigabyte, PowerColor, Sapphire ve XFX’in de bulunduğu AMD anakart iş ortakları tarafından satın alabilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.