Oyun Günlüğü’nde okuyucularımıza karşı şeffaf olmamız gerektiğine inanıyoruz ve sunduğumuz tüm oyun haberleri hakkında dürüst, adil ve kapsamlı görüşler sunmaktan gurur duyuyoruz.

Aşağıda haber politikamızın ve standartlarımızın tamamını bulabilirsiniz.

Oyun Günlüğü (OG) video oyunları, donanımları ve oyun kültürüyle ilgili içerikler yayımlar.

Haber yazım politikamız

Bu politikadaki amacımız işimizi yaparken izlediğimiz yolları ortaya koymaktır. İçeriklerin bu standartların altında kaldığını düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Oyun Günlüğü’nde haber yazım politikamız okuyucuya gerekli en doğru bilgiyi en kısa sürede vermektir. Yayımlanan bilgiye ek yeni bilgiler alırsak içeriği günceller veya yeniden hazırlayabiliriz. Maddi hatalar bize bilgilendirildiğinde bunları doğrular ve bir hata yapılmışsa düzetmeyi yayımlarız.

Ayrıca kişiler ve stüdyoların da yanıt hakkı vardır. Kendinizi veya şirketinizin yanlış tanıtıldığını düşünüyorsanız veya içeriği genişletmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Kaynaklardan alınan bilgileri doğrulayarak içeriklerimizi oluşturuyoruz. Bilgi için kaynaklara ödeme yapmıyoruz.

Başka bir yayın tarafından ifşa edilen bilgileri haberleştirirken her zaman belirgin bir şekilde atıfta bulunur ve orijinal çalışmaya bağlantı veririz.

Olaylar, oyunlar ve organizasyonlar hakkında haber yaparken seyahat etmemiz gerekiyor. Editöryal kapsamımızı kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için üçüncü taraftan seyahat ve konaklama kabul edersek, bunu ilgili makale(ler)de açıklarız.

Ambargolu incelemelerin yanında ambargolu haber içerikleri de olabiliyor. Bunlar için de bir dizi gizlilik sözleşmesi imzalamamız gerekebiliyor. Bu anlaşmalarda işin dürüstlüğü ve bütünlüğünden taviz vermeyeceği veya engellemeyeceği konusunda tatmin olduğumuzda yaparız.

Oyun Günlüğü ekibi promosyon ürünleri ve hediyeleri kabul etmez. Yalnızca oyunları, incelenecek donanım ve ekipmanları kabul ediyoruz. Alınan ürünler satılmaz veya takas edilmez.

Reklam

Oyungunlugu.com editoryal ve reklam departmanları ayrıdır. Oyungunlugu.com sitesinde ve YouTube kanalında görünen içerik tamamen editörlerin takdirindedir ve asla ticari düşüncelerden etkilenmez.

Sponsorlu tüm içerikler açıkça belirtilir. Bağlı kuruluş bağlantılarının editoryal içerik veya kapsam üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu standartların karşılamadığını düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.