0

Haemimont Games tarafından geliştirilen ve Frontier Foundry tarafından da yayımlanan  Stranded: Alien Dawn, dikkat çeken oyun içi mekanikleriyle kısa zamanda en çok konuşulan hayatta kalma oyunlarından biri oldu. 7 Kasım’da ilk genişleme paketleri Robots and Guardians‘ı (Robotlar ve Muhafızlar) PC ve konsollara getiren Kalina Kirilova ve Bisser Dyankov ile konuştuk.

Stranded: Alien Dawn

Ömer Faruk AKTAŞ (ÖFA) – Stranded: Alien Dawn özel bir oyun. Hayatta kalma mekanikleri çok iyi. Hangi oyunlar size ilham verdi? Geliştirme aşamasında motivasyonunuz neydi?

Kalina Kirilova (KK) ve Bisser Dyankov (BD) – Amacımız, sistemlere güçlü bir şekilde odaklanan, üs kurma ve kaynak yönetimi meraklıları için geniş fırsatlar sunan bir bilim kurgu outpost hayatta kalma sandbox oyunu geliştirmekti. Aynı zamanda, oyuncuların kendi anlatılarını oluşturmalarına ve kendi hızlarında farklı bir oyun tarzını benimsemelerine olanak tanıyan bir deneyim yaratmayı hedefledik. Bu türdeki diğer oyunlardan ilham alırken, amacımız meydan okuyan ancak daha geniş bir kitle için erişilebilir bir oyun oluşturmaktı. Bunu rahat bir yaklaşım ve her beceri seviyesinden oyunculara uygun kolay bir tonla başardık. Oyunun en önemli özelliği, hedeflere ulaşmanın çeşitli yollarını sunmasıdır; çünkü her oyun, oyuncuları farklı vahşi yaşamla dolu yeni konumlarla tanıştırarak, kanıtlanmış taktikleri kullanma veya tamamen yeni oyun yöntemlerini keşfetme seçeneği sunar.

(ÖFA) – Oyun zenginleşmeye devam ediyor. “Robots and Guardians” oyunun genel temasına çok iyi uyuyor. Bu paket nasıl ortaya çıktı?

(KK) ve (BD) – Başlangıçta oyuna bilimkurgu unsurlarını dahil etmiştik ve yeni DLC ile ileri teknoloji, robotlar ve artan tehditler sunarak fütüristik temayı derinleştirmeyi amaçladık. En son eklenen hikayede, Hope 9000 adlı bilinçli bir robotu, onu yok etmeye kararlı acımasız bir robot üretim birliğinden korumaya kendini adamış üç kahraman ortaya çıkıyor. Amaçları, kamplarına rastlayan otomatik birliklerin tekrarlayan saldırılarına rağmen Hope’u savunmak ve onun tam bilince evrilmesine izin vermek. Uzaylı vahşi yaşamına kıyasla daha üstün silahlar ve daha fazla dayanıklılıkla donanmış olan Hope’un fütüristik savaş alanında hayatta kalmasını sağlamak için zorlu bir mücadeleyle karşı karşıyalar.

Bu hikaye sayesinde, oyunculara yepyeni bir ritim sağlarken oyunun temel sistemlerine dayanan birçok yeni oyun öğesi ve mekaniği sunma özgürlüğüne sahip olduk.

Stranded: Alien Dawn – Robots and Guardians

Çeviri: Özge Güzel


Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.

Comments

Leave a reply

You may also like