Microsoft’un 2023 yılında düzenlemeye başladığı merakla beklenen bazı oyunlardan haberler ve oynanışları içerecek etkinliği Developer Direct olarak duyuruldu. İlk etkinlik ise 25 Ocak’ta gerçekleşti. Bu bölümde Xbox ve Bethesda’nın düzenlediği ilk etkinlik başta olmak üzere tüm Xbox Developer Direct etkinliklerine göz atabilirsiniz.

Ocak 2023 – Developer Direct

  • Xbox Developer Direct etkinliği 44 dakika sürdü.

Sony’nin düzenli olarak düzenlediği State of Play etkinliklerinin bir benzerini hayata geçiren Microsoft’un ilk etkinliği 25 Ocak’ta gerçekleşti. Büyük merakla beklenen Bethesda Game Studios’un Starfield’ının bu etkinlikte yer almayacağı, özel bir etkinlik düzenleneceği duyuruldu. Minecraft Legends‘in 18 Nisan’da Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X platformlarına geleceği açıklandı. Forza Motorsport‘un 2023 yılında geleceği resmen açıklandı.

Açık dünya nişancı oyunu Redfall‘ın 2 Mayıs 2023’te Xbox Series XIS ve PC platformlarına geleceği duyuruldu. Gecenin sürprizi Hi-Fi Rush oldu. Duyuru gününde yayımlanan oyun Game Pass ve Steam’e geldi ve büyük beğeni aldı. Hi-Fi Rush incelememize de buradan göz atabilirsiniz.

Son olarak da ZeniMax Online Studios’un geliştirdiği The Elder Scrolls Online‘ın büyük genişleme paketi Necrom’un haziran ayında geleceği açıklandı.