Türk oyunları (PC ve konsol – 2023)

Türk video oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyun Günlüğü olarak 2023 yılında PC ve konsol platformlarına gelen Türk oyunlarını listeliyoruz.

Not: Listede yer alan yapımlar Türkiye merkezli olmak zorunda değil. Stüdyo kurucusunun Türk olması da yeterlidir. Liste güncelleniyor, eğer eklememizi istediğiniz oyun varsa mail atabilirsiniz.
– iletisim@oyungunlugu.com –

Türk oyunları – 2023

Pile Up!

Pile Up!; evler inşa etmen, halkının gerekliliklerini karşılaman ve tehlikeli binaları dar bir alanda farklı şekillerde yönetmen gereken sakinleştirici bir strateji oyunudur. Remoob tarafından geliştirilen ve Next in Game yayımcılığında gelecek Pile Up!, 2023 ilk çeyreğinde Microsoft Windows platformuna çıkacak.


Pirates Journey

Siz ve mürettebatınız 1600’lerin sonlarında tropik bir adada gemi kazası geçirdiniz. Maceranın başında kendinizi ipler, sopalar ve taşlar dahil olmak üzere yalnızca birkaç temel malzemeyle buluyorsunuz. Beceri ve kurnazlıkla adada hayatta kalabilir ve bir korsan ekibi olarak başarılı olabilirsiniz. Pirates Journey, mayıs 2023’te Microsoft Windows platformuna geliyor.


Ex Natura: Nature Corrupted

Zorlu ve aksiyon dolu bir souls-like oyunu olan Ex Natura: Nature Corrupted ile gizemli “antik” dünyada en derin zindanlardan bulutların tepesine kadar savaşıp yozlaşmış doğayı kurtaracağız. 20 Şub 2023’te çıkan oyun Blackburne Games tarafından geliştirilip yayımlandı. 


Borderwatch: Dark Armada

Borderwatch ekibinin bir parçası olarak, bu 3. şahıs aksiyon korku hayatta kalma oyununda zombi sürülerini temizle, savun ve onlara karşı hayatta kal! Gün ışığını görebilecek misin? 9 Mayıs’ta çıkacak oyun Blackburne Games tarafından geliştirilip yayımlanacak.


New Cycle

Kıyamet getiren bir güneş patlamasından sonra medeniyet ateşini yeniden yakmak için Ev’ini küçük bir sığınaktan endüstriyel bir metropole dönüştür. Dünyada hayatı devam ettirme görevini üstlen ve halkını “hayatta kalmanın ötesine” taşırken bu yeni yaşam döngüsünün kurucusu ol..

Core Engage tarafından geliştirilen oyun 2023’ün 2. çeyreğinde çıkacak.


Castle Of Alchemists

Çarpıcı piksel sanat grafikleriyle bu hızlı tempolu kule savunma/aksiyon hibrit oyununda kalenizi savunun!

Team Machiavelli tarafından geliştirilen oyun 2023’ün 2. çeyreğinde erişime açılacak.


Login/Sign up