Türk video oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyun Günlüğü olarak 2023 yılında PC ve konsol platformlarına gelen Türk oyunlarını listeliyoruz.

Not: Listede yer alan yapımlar Türkiye merkezli olmak zorunda değil. Stüdyo kurucusunun Türk olması da yeterlidir. Liste güncelleniyor, eğer eklememizi istediğiniz oyun varsa mail atabilirsiniz.
– iletisim@oyungunlugu.com –

Türk oyunları – 2023

Pile Up!

Pile Up!; evler inşa etmen, halkının gerekliliklerini karşılaman ve tehlikeli binaları dar bir alanda farklı şekillerde yönetmen gereken sakinleştirici bir strateji oyunudur. Remoob tarafından geliştirilen ve Next in Game yayımcılığında gelecek Pile Up!, 2 Haziran 2023’te Microsoft Windows platformuna geldi.


Pirates Journey

Siz ve mürettebatınız 1600’lerin sonlarında tropik bir adada gemi kazası geçirdiniz. Maceranın başında kendinizi ipler, sopalar ve taşlar dahil olmak üzere yalnızca birkaç temel malzemeyle buluyorsunuz. Beceri ve kurnazlıkla adada hayatta kalabilir ve bir korsan ekibi olarak başarılı olabilirsiniz. Pirates Journey, mayıs 2023’te Microsoft Windows platformuna geldi.


Ex Natura: Nature Corrupted

Zorlu ve aksiyon dolu bir souls-like oyunu olan Ex Natura: Nature Corrupted ile gizemli “antik” dünyada en derin zindanlardan bulutların tepesine kadar savaşıp yozlaşmış doğayı kurtaracağız. 20 Şub 2023’te çıkan oyun Blackburne Games tarafından geliştirilip yayımlandı. 


Borderwatch: Dark Armada

Borderwatch ekibinin bir parçası olarak, bu 3. şahıs aksiyon korku hayatta kalma oyununda zombi sürülerini temizle, savun ve onlara karşı hayatta kal! Gün ışığını görebilecek misin? 9 Mayıs’ta çıkacak oyun Blackburne Games tarafından geliştirilip yayımlanacak.


Castle Of Alchemists

Çarpıcı piksel sanat grafikleriyle bu hızlı tempolu kule savunma/aksiyon hibrit oyununda kalenizi savunun!

Team Machiavelli tarafından geliştirilen oyun 17 Mayıs 2023’te yayımlandı.


Reflection: The Greed

14 Nisan 2023’te çıkan Reflection: The Greed, Zonex Entertainment Studios tarafından geliştirilip yaymlandı.

Eskimiş bir kitap, insanın başına en fazla ne getirebilir ki? Kapağı dahi açılmaması gereken kitabın sayfalarını karıştıran Can Öz kendisini bir kâbusa hapsetmek üzere. Karanlık çöktüğünde kâbustan kaçabilecek misin? Yoksa yansımanda hapis mi olacaksın?


Cardboard Town

Stratera Games tarafından geliştirilen şehir inşa etme üzerine kurulu bir kart oyunu olan Cardboard Town, 12 Nisan 2023’te yayımlandı.

Oyunda kaynaklarını yönet, geliştirmeleri aç, kart çek ve şehrini büyüt! Rastgele olaylar, görev kartları ve opsiyonlar, her bir turu birbirinden farklı kılıyor. Proje Kartlarını Bina Kartlarıyla birlikte akıllıca kullanmayı unutma.


Eyes of War

Eyes of War, Orta çağda geçen kalenizi ve ordunuzu kurup düşmanlarınızı alt etmeye çalıştığınız tek oyunculu(Y.Z’lara karşı) veya 4 kişiye kadar (gerçek rakiplerle) çok oyunculu oynanabilen Gerçek Zamanlı Strateji oyunudur. Kaleni kur, şehrini geliştir, ordunu yarat ve düşmanlarını yok et!

Good Mood Games tarafından geliştirilip yayımlanan Eyes of War, 15 Haziran 2023’te PC platformuna geldi.


Car For Sale Simulator 2023

Araba tutkunları için geliştirilmiş Car For Sale Simulator 2023‘te farklı araba modellerini alıp satarak kendi araba satış işletmeni büyütebilir, satın aldığınız arabaları istediğiniz gibi sürebilir, tamir edebilir, modifiye edebilir ve uygun fiyata müşterilere satabilirsiniz. Red Axe Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun 18 Mayıs 2023’te PC platformuna geldi.


Compass of the Destiny: İstanbul

17. Yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nu, gizemlerini ve gerçek tarihi olayları keşfet! Fîtrat’ın yolunu açacak pusulanın rehberliğinde kaderinin yolunu çiz!

M11 Studio tarafından geliştirilen ve 5Deniz tarafından da 15 Eylül’de yayımlanan Compass of the Destiny: İstanbul, PC platformuna geldi.