Türk video oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyun Günlüğü olarak 2022 yılında PC ve konsol platformlarına gelen Türk oyunlarını listeliyoruz.

Not: Listede yer alan yapımlar Türkiye merkezli olmak zorunda değil. Stüdyo kurucusunun Türk olması da yeterlidir. Liste güncelleniyor, eğer eklememizi istediğiniz oyun varsa mail atabilirsiniz.
– iletisim@oyungunlugu.com –

Türk oyunları – 2022

Mount and Blade 2: Bannerlord

Ankara merkezli Türk video oyun geliştiricisi TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen Mount and Blade 2: Bannerlord, 25 Ekim 2022’de PC ve konsol platformlarına tam sürüm olarak çıktı.


TFM: The First Men

Karakter odaklı üs kurma mekanikleri ile zenginleştirilmiş, parti tabanlı keşif ve durdurulabilir gerçek zamanlı taktiksel bir savaş sistemine sahip bir strateji simülasyon oyunu TFM: The First Men, Türk oyun geliştiricilerin imzasını taşıyor. Oyun 2 Kasım 2022’de erken erişime girdi.


Land of the Vikings

Türk oyun stüdyosu Laps Games tarafından geliştirilen viking temalı strateji ve şehir kurma oyunu Land of the Vikings, 8 Kasım 2022’de erken erişime girdi.


Under The Moon

The Pack Studios tarafından geliştirilen macera ve bilmece oyunu Under The Moon, 5 Ağustos 2022’de çıktı.


Everything Is For Humanity

Hikâye ağırlıklı, keşif ve bulmacaya dayalı bir bilim kurgu korku oyunu olan Everything Is For Humanity, 25 Haziran 2022’de çıkışını yaptı. Oyun, Vanquisher Games tarafından geliştirilip yayımlandı.


    Amok Runner

    Bir doktorun hikayesine ortak olun! Keşif ve bulmacaya dayalı oyunda aynı zamanda amok sendromu ile mücadele edin. Amok Runner 5 Kasım 2022’de Microsoft Windows platformuna çıktı.