0

Varşova merkezli Polonyalı bağımsız oyun stüdyosu Dark Passenger, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi dev yapımlarda çalışmış bir ekip tarafından kuruldu. Stüdyo ismini duyurmadığı çevrimiçi çok oyunculu bir aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor.

Dark Passenger

Unreal Engine 5 motoruyla geliştirilen oyun, Feodal Japonya’nın terörle boğuştuğu bir dönemde geçecek ve Steam, Epic Games, PlayStation 5 ve Xbox Series X platformlarına çıkacak.


Dark Passenger kurucuları

  • Jakub Ben / Üst Yönetici – Yaratıcı Yönetmen
  • Paweł Kuleta / Üst Yönetici – Üretim Direktörü

Dark Passenger oyunları

YılOyunPlatformOyun MotoruTür
Steam, Epic Games, PlayStation 5 ve Xbox Series XUnreal Engine 5Çevrimiçi çok oyunculu, Aksiyon

Daha The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi yapımlarda çalışan ekibin ilk oyunu henüz ismen duyurulmadı. Ancak bir kaç detay mevcut. Oyun Feodal Japonya’nın terörle boğuştuğu bir dönemde geçecek ve oyuncular Shinobi (Ajan ninja) ve Kunoichi (Kadın ninja) savaşçılarının rolünü üstlenecek.

Oyunda karakterler şehir çatılarının üzerinden atlayacak, ahşap kulübelerin zeminlerinin altına saklanacak, pagodalara tırmanacak (Budistlerin dinî yapıları) veya mabetler ve tapınaklardan gizlice geçecek. Arazinin dikey tasarımı, sınırsız hareket olanakları sunacak ve dinamik hava, ani yağmur, kuvvetli, tozlu rüzgar veya yoğun sis bulunacak.

Oyuncular, basit köylüler ve dilencilerden soylu kasaba halkı ve samuraylara kadar birçok sosyal sınıfla karşılaşacaklar. Ancak amaçları, görünmemek ve her yönden üzerlerine gelen tehditler karşısında her zaman tetikte olmaktır.

Birinci şahıs perspektif modundaki oyun, çevrimiçi çok oyunculu (PVP / PVE) olacak.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.