GİSTRöportaj

Türk oyunu Vendetta: Mafia Wars, 2023’te geliyor!

0

Oyun günlüğü, GİST 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarında, bağımsız Türk oyun geliştiricilerine oyunlarını ve sektörün şu anki konumu ve geleceği hakkında görüşlerini sordu.

Fuarda, 6 kişilik bir ekip olan ABD merkezli Crystal Shark Games’in kurucu ortaklarından Mehmet Sabri Sepik ile oyunları Vendetta Mafia Wars’ı ve Türk oyun sektörünü konuştuk.


Gerçek zamanlı bir strateji oyunu: Vendetta: Mafia Wars

Crystal Shark Games kurucu ortaklarından Mehmet Sabri Sepik, “Biz ABD’de kurulan bir şirketiz ama Türkiye içerisinde de şirketimizi açmak istiyoruz belirli teknoparklarla görüşüp oyunumuzu Türkiye’de devam ettirmek istiyoruz. Ekibimiz 6 kişilik bir ekip 2 developer (geliştirici), 2 adet 3d artist (3d modelleme ve animasyon) ve yine sosyal medya, finansal işlerle ilgilenen arkadaşlarımız bulunuyor” dedi.

Oyunun gerçek zamanlı bir strateji olduğunu söyleyen Mehmet Sabri Sepik, “Oyunumuz çok yeni, Vendetta: Mafia Wars ismiyle çıkış yapacak, oyun içinde 5 tane mafya ailesi bulunuyor, bu ailelerden bir tanesini seçebiliyorsunuz ya da kendi karakterinizi oluşturup bu ailelere savaş açabiliyorsunuz. Diğer ailelerle anlaşmalar yapıyorsunuz belirli çıkan etkinlikleri, görevleri yapıyorsunuz. Oyunda kaynak yönetimi var eski zamanlarda ki “Empire Of Sin” gibi ama tabii o turn base (sıra tabanlı) bir oyun, bizimki ise biraz daha oyuncuların istediği gerçek zamanlı bir strateji.” ifadelerini kullandı.

Vendetta: Mafia Wars

Vendetta: Mafia Wars 2023’te geliyor!

Oyunun yol haritası hakkında da bazı açıklamalar yapan Mehmet Sabri Sepik, “Şuan zaten geliştirme aşamasındayız, ilk amacımız ekimde Steam Demo Festivali’nde belirli bir kısmıyla oraya çıkmak, orada oyuncuyla tanışmak istiyoruz. Oyunun son çıkış tarihi 2023 mart ayı, bu zamana kadar yine geliştirmelerimiz, çalışmalarımız devam edecek. Oyun çıkışını yaptıktan sonra multiplayer çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz açıklamasında bulundu.

Vendetta: Mafia Wars

Türk indie oyun sektörü ne durumda?

Son olarak Mehmet Sabri Sepik, Türk indie oyun sektörü hakkında da bazı açıklamalar yaptı.

Sepik, “Türk indie sektörü PC bazında çok güzel gidiyor bu aralar baya hareketli gerek GİST olsun, Cevher hanım, Meriç bey buna baya ilgi gösteriyor. Biz zaten onların yaptığı fuarlara katılıyoruz bizim için çok güzel bir sahne burası, hem yatırımcılarla görüşüyoruz, hem geliştirici olup buraya stant kurabiliyoruz bu imkanları verdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Açıkçası mobilde çok iyiyiz, PC tarafında da çok iyi olma yolunda gidiyoruz, yani inanıyorum üniversiteler büyük destekler veriyor belli başlı kurumlar, belediyeler çok büyük destekler veriyor, bu desteklerle birlikte çok daha büyük yerlere geleceğimize inanıyorum, tabii şuan PC sektörü bir bebek gibi bir şey.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun günlüğü olarak Crystal Shark Games’e başarılar diliyoruz.


Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü

Comments

Yorumunuzu bekliyoruz.