GameX 2022Röportaj

Miracle Works Game Studio – Ninja’s Dungeon

0

Oyun Günlüğü, GameX 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarında, bağımsız Türk oyun geliştiricilerine oyunlarını ve sektörün şu anki konumu ve geleceği hakkında görüşlerini sordu.

Fuarda Türk oyun stüdyosu Miracle Works Game Studio‘dan A. Bahadır Gülüm ile Türk oyun sektörünü ve mobile çıkardıkları Ninja’s Dungeon’u konuştuk.


Indie (Bağımsız) oyun stüdyosu Miracle Works Game Studio’dan A. Bahadır Gülüm, Yıldız Teknopark’ta kurulan stüdyolarının üç yıldır Yıldız Kuluçka’da çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

“5 kişilik ana bir ekibiz. Üç yılı aşkındır birlikte toplam 4 oyun üzerinde çalışıyoruz.” diyen Gülüm, “Çalışmış olduğumuz oyunlar da casual, PC ve konsola çıkabilecek oyunlar üzerinde çalışıyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Bahadır Gülüm, Apple Store ve Google Play’de yayınlanmış oyunları Ninja’s Dungeon’ın mobil oyunculara yönelik hazırlandığını vurgulayarak, “Platform ve macera oyunu. Hikayesi Akusama adlı kötü bir savaşçının, Japonya’daki köy ve şehirleri istila etmesinden bahsediyor.” ifadelerini kullandı.

Bir de ailesi öldürülmüş kahraman bir ninjanın olduğunu belirten Gülüm, “Akusama, ninjayı zindana attırıyor ve ninja zindandan kurtulunca, hayatta olanları bir araya getirmeye and içer.” diyerek mobil projelerinden kısaca bahsetti.

Miracle Works Game Studio – Ninja’s Dungeon

Türk oyun sektörünün çok dinamik bir sektör olduğunu ifade eden Bahadır Gülüm, “Dünyada, özellikle HyperCasual’da hatrı sayılır bir yeri var. Çok iyi HyperCasual oyunlar üretiyoruz. Zaten dünyadaki önemli yayıncılar da bu şekilde dikkatini çekmiş durumda ve birçok oyunu da publish (yayımlıyor) ediyorlar.” açıklamasında bulundu.

İstanbul’un bir oyun stüdyosu şehrine dönüştüğünü vurgulayan Gülüm, “Her gün onlarca yeni stüdyo kuruluyor. Gençlerin çok ciddi talebi var. O yüzden ben de herkesin Unity öğrenmesini tavsiye ediyorum. Yazılım, Game Developer, Game Designer ya da 2D, 3D Artist’lerin sektöre çok ihtiyacı var. O yüzden hem gelir kapısı, hem ofiste hem remote (evden çalışılabilir) hem de hibrit çalışılabilir bir sektör. Kendinizi geliştirebileceğiniz ve globalde de iletişim kurabileceğiniz bir sektör. O yüzden oyun sektörüne biz genç nüfus olarak çok iyi işler çıkartabilecek durumdayız ve bunları da yapıyoruz. İlerde daha da iyi olacak. Bugün HyperCasual’da çok iyiyiz. Önümüzdeki 5 yıl ile 10 yıl arasında da çok iyi Casual oyunlar çıkacağını da düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Miracle Works Game Studio – Ninja’s Dungeon

Ninja’s Dungeon adlı mobil oyunlarına göz atmak için linke tıklayabilirsiniz.


Oyun Günlüğü olarak Miracle Works Game Studio’ya başarılar diliyoruz.Oğuzhan Özmen
Oyun Günlüğü Multimedya Editörü - 2022

Comments

Yorumunuzu bekliyoruz.