GİSTRöportaj

Antik dönemde geçen 4X strateji oyunu The Ancients, 2023’te geliyor!

0

Oyun günlüğü, GİST 2022 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarında, bağımsız Türk oyun geliştiricilerine oyunlarını ve sektörün şu anki konumu ve geleceği hakkında görüşlerini sordu.

Fuarda, GorillaSoftware’den Efe Ural’la oyunları The Ancients hakkında konuştuk ve ve Türk oyun sektörüne ilişkin değerlendirmelerini aldık.

The Ancients

4X strateji oyunu The Ancients

Efe Ural, GorillaSoftware çatısı altındaki baş geliştirici olduğunu ve oyun geliştirme gayelerinin yaratıcı, akılda kalıcı ve insanların zevkle oynayabileceği oyunlar geliştirmeye çalışmak olduğunu söyledi.

Oyun oynamayı sevdiğini ve daha önceden de simülasyon geliştirdiğini ve grafik konusunda deneyimli olduğunu da belirtti.

Ortağı ile birlikte oyun geliştirmeye başladı fakat şuanda ekibi üç kişiden oluşuyor.

Efe Ural

Ancients kimlere hitap ediyor

Efe Ural oyununun hayatta kalma ve türünü sevenler ve alternatif tarih ilgisini çekenlerin seveceğini düşündüğünü söyledi. Ancients oyununun derin mekaniklerin olduğunu ve yönetme türündeki oyunları sevenlere hitap ettiğini belirtti.

Efe Ural’a yol haritalarını sorduk

4 Ekim 2022 tarihinde Kickstarter üzerinden başlatacaklarını ve 2023 yılının ilk çeyreğinde oyunu erken erişim olarak Steam üzerinde erişilebilir hale getireceğini söyledi. Steam üzerinde erişime çıktıktan 6 ay sonra ise oyunun tam sürümünü yayınlayacaklarını duyurdu.

Ancients normalde 30-35 dolar arasında çıkıyor fakat Türkiye’de oyunun fiyatını Steam kurunun altında tutmayı planlıyoruz.

Efe Ural

Türk Indie oyun sektörü hakkındaki düşüncelerini sorduk

Türkiye’deki indie oyun sektörünün güzel bir şekilde geliştiğini ve ilerideki dönemlerde önünün açık olduğunu söyledi. Bir çok stüdyo ile hali hazırda dirsek temasında olduğunu ve ellerinden geldikçe oyun geliştirmeye çalıştığını belirtti.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Oyun Günlüğü olarak Gorilla Softworks‘a en içten başarı ve iyi dileklerimizi sunuyoruz.


Can Çiftci
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü - Hayatım boyunca oyun dünyasına büyük ilgi duydum. Oyun dünyasındaki gelişmeleri tutkulu bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir