GİSTRöportaj

Aerosoft, Gaming İstanbul’da oyunseverlerle buluştu!

0

Gaming İstanbul (GİST) 2022’de göze çarpan büyük stantlardan bir tanesi de Aerosoft oldu. Almanya merkezli video oyun dağıtımcısı Aerosoft ile kısa bir röportaj yaptık.

Truck & Logistics Simulator

The Bus, Autobahn Police Simulator 2, Truck and Logistics Simulator gibi simülasyon oyunlarıyla öne çıkan Aerosoft, fuara oyunlarının demolarıyla katıldı. Kendilerinin geliştirici olmadıkları fakat dağıtıcı olduklarını vurguladı. (Aerosoft adına stant görevlileriyle yapılan röportaj.)

Genellikle The Bus gibi simülasyon oyunlarının dağıtımcılığını yapan Aerosoft, büyük oyun stüdyolarının artık dağıtıcılara ihtiyacı olmadığını fakat orta ve küçük ölçekli stüdyoların hala dağıtıcılarla sözleşme yaptığını söyledi.

Küçük ve orta ölçekli firmaların dağıtıcıları seçmelerinin sebebinin ise onları daha çok alana taşıyabilecekleri olduğunu belirtti.

Oyun alanlarının çoğunun Almanya ve Polonya olduğunu fakat Türkiye’nin de onlar için aktif bir pazar olduğunu belirten Aerosoft, eğer dağıtıcı arayan bir indie oyun geliştiricisi iseniz ise marketing@aerosoft.com maili üzerinden onlara ulaşabileceğinizi ifade etti.

(Merkezi Hacettepe Teknokent’te bulunan Simula Games, 2017 yılında Truck & Logistics Simulator için Aerosoft ile yayımcılık anlaşması imzalamıştır.)

Aerosoft

Can Çiftci
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü - Hayatım boyunca oyun dünyasına büyük ilgi duydum. Oyun dünyasındaki gelişmeleri tutkulu bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir