0

Valorant oyuncularının oyun bilgisi, donanım kalitesi, ekipmanları, nişan yeteneğinin yanı sıra her oyuncunun rahat ettiği ve düşmanlarına üstünlük sağlayabilecek bir nişangah bulması da büyük bir etkendir.

Oyunu oynayan her oyuncunun nişangahı farklı olabilir yani ünlü bir e-sporcu’nun nişangahını da kullanabilirsiniz, kendi oluşturduğunuz bir nişangahı da veya komik bulduğunuz başka bir nişangahı da kullanabilirsiniz. Önemli olan tek şey hangi Nişangah ile rahat bir şekilde oynayabildiğiniz ve eğlendiğinizdir.

En iyi Valorant Nişangahı nedir?

En iyi Valorant Nişangahı sizin üst düzey performans gösterdiğiniz Nişangahtır. yani herhangi bir Nişangahı size önerip de hem başarınızı hem de performansınızı buna yormanız mantıksız olacaktır. Önemli olan şey sizi rahat ettiren bir nişangahtır.

Nişangah ayarlarını nasıl yapabiliriz ?

Oyun içerisinde herhangi bir nişangahın üzerinde oynamalar yaparak daha da güzelleştirebilirsiniz.

Valorant ayarlar sekmesinde 2 adet bolüm bulunmaktadır. Genel ve Birincil kısmı bulunan ayalarda her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Genel crosshair ayarları

Genel kısmında 15 adet nişangah profili oluşturup ayrı isimler verebilirsiniz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz nişangahın önizlemini de görebilirsiniz.

Nişangah profili yazan kısımdaki simgelerle sırasıyla:

  • Çöp Kutusu simgesi ile Nişangahı silebilirsiniz.
  • Profil kodunu dışa aktar simgesi ile Nişangahınızı paylaşabilirsiniz.
  • Profil kodunu içe aktar ile başka oyuncuların Nişangahını yapıştırarak alabilirsiniz.
  • Profili kopyala tuşu ile nişangahınızın kodunu alabilirsiniz.
  • Gelişmiş Seçenekleri Kullan kısmını Açık yaptığınız zaman Nişangahınızın 3 farklı önizlenimi açılacaktır. Bunlar Birincil , Yakın Nişan ve Keskin Nişancı Dürbünü’dür.

Diğer Kısmındaki ayarlar ise sırasıyla:

İzlenen oyuncunun nişangahını göster kısmını açmanız halinde takım arkadaşlarınızın nişangahını kopyalayabilirsiniz. Türkçe ise ( /nk ) İngilizce ise ( /cc ) şeklinde Nişangah profillerinize kopyalayıp kullanabilirsiniz.

Atış hatasında Nişangah’ı Soldur ayarını açmanızı öneririm. Eğer silah ile taramaya başalr ve Atış hatası yaparsanız nişangahınız solacaktır bu sayede yanlışlarınızı kolay şekilde anlayıp Aim’inizi güçlendirebilirsiniz.

Birincil crosshair ayarları

Birincil kısmında ise nişangah profilinizdeki nişangahların rengini, dış çizgi ve kalınlıklarını, merkez noktayı, iç çizgileri, Ana çizgi ve diğer ayarlar ile özelleştirme yapmanız mümkündür.

En iyi nişangahları nereden bulabilirim?

Tarayıcınızdan Valorant Crosshair yazmanız halinde karşınıza çıkan sitelerden en güvenilirine girip kendinize ve oyun tarzınıza en uygun Nişangahı seçmeniz mümkün. Beğendiğiniz Crosshair’i bulduktan sonra yapmanız gereken işlemler çok kolay.

  • Kullanmak istediğiniz Crosshair’i seçip ”Kodu Kopyala” diyoruz.
  • Oyunun Ayarları sekmesine girip Nişangah’ı seçiyoruz.
  • Nişangah profillerin en üstünde bulunan ”Yeni Profil Oluştur” kısmına tıklıyoruz.
  • Yeni profilinize isim verip sol kısımda bulunan ”Profil Kodunu İçe Aktar” kısmına kopyalamış olduğumuz kodu yapıştırıyoruz.
  • Ve Artık yeni nişangahımızla beraber daha güçlü bir Aim’le beraber savaş alanına giriyoruz.

Eren Durmuş
Oyun Günlüğü Rehber Editörü