0

Skull and Bones haritası Hint Okyanusu’ndan ilham alan 620 km2 genişliğinde dört bölgeye ayrılmış durumda. Kargaşanın hakim olduğu bu bölgeler korsanlar için bulunmaz fırsatlarla dolu. Haritayı keşfetmeniz zor değil ancak diğer korsanların hedefi de olabilirsiniz.

Küçük geminizle haritanın güneyini keşfetmesi oyun başında oldukça kolay ancak kuzeye geçerken açık denizlerde zorlanabilirsiniz. Oyun ortasında kuzeyi keşfetmek daha doğru bir adım olacaktır.

Skull and Bones haritası

Skull and Bones haritası güneybatıdaki Afrika Kıyılarından kuzeydoğudaki Güneydoğu Asya takımadalarına kadar uzanıyor. Hint Okyanusu’ndan ilham harita gerçek olmasa da karakollar, ticaret ve gemiler gerçek hayattaki tarihi sömürge ortamını yansıtıyor.

Bu resmi bir bilgi değil ama haritanın bu gizemli kuzey batı kesimleri gelecek sezonlarla genişleyebilir.

Skull and Bones’ta yer alan bölgeler ve önemli yerleşimler:

Coast of Africa (Afrika Kıyıları)

Batı Afrika bölümünde, iç kesimlerden Ziwa Kubwa ve Sultani Adası gibi yerlere giden birçok nehir yolu bulunmaktadır. Kuzeyinde İzlanda’yı andıran gayzerler bulunmakta. Bu bölgeyi oyun başında rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz. Ancak sakın yerli halka bulaşmayın dar nehir yollarında zor anlar yaşayabilirsiniz.

The Red Isle (Kızıl Ada)

Haritanın güney-orta kısmında yer alan Kızıl Ada, korsan cenneti Sainte Anne’e ev sahipliği yapıyor. Burası ticaret yollarının merkezinde bir bölge. Sağ kurtulduktan sonra oyun başlangıcında bu bölgeyi keşfediyoruz.

Sainte Anne

Hint Okyonusu’nun en hareketli limanı olan Sainte-Anne, korsanların cennetidir. Compagnie’den memnun olmadıklarını açık! Sainte Anne, kendini kral zanneden elebaşı John Scurlock tarafından yönetiliyor. Oyun başında hızlı gelişmek için onunla iletişimi kesmeyin. Red Isles merkezi olan yerleşim korsan faaliyetlerinin de ana merkezi. Sainte Anne, kömür kadar karanlık bir geçmişi olan cesur demirci Thomas Raferty gibi birçok Zanaatkar ve Satıcıya da ev sahipliği yapmaktadır.

İşte yerleşimde bulunan NPC’ler.

Sainte Anne NPC’leri

 • John Scurlock – Kingpin
 • Thomas Raferty – Blacksmith
 • Fanilo Rhantasoa – Shipwright
 • Zayn Magoro – Carpenter
 • Vera van Wessel – Refiner
 • Florentine D’Alesso – Vanity Atelier

East Indies (Doğu Hint Adaları)

Kuzeydoğuya doğru uzanan geniş bir açık okyanus boyunca, farklı boyutlardaki adalardan oluşan Doğu Hint Adaları’nı bulacaksınız. Oyun ortasında Telok Penjarah ziyareti için gideceğimiz bölge tehlikelerle dolu. Buraya geldiğinizde Padewakang gemisinin de planını alabileceksiniz.

Telok Penjarah

Sainte Anne haricinde evimiz sayılacak diğer mekanları da keşfedeceğiz. Bunlardan biri de Telok Penjarah olacak. Telok Penjarah, Harimau yarımadasının güney kıyısında, Doğu Hint Adaları’nda bulunan diğer korsan merkezidir.

Telok Penjarah NPC’leri

 • Yanti Pacuk- Hawker
 • Melati – Commodity Trader
 • Steven Longarm – Carpenter
 • Bagus Saputra – Blacksmith
 • Ceudah Deski – Shipwright
 • Olivier Roux – Refinery

Open Seas (Açık Denizler)

Tehlike burada! Güneyden kuzeye geçişlerde ticaret rotalarını takip edin. Eğer açık denizde kaybolursanız sizi tehlikeli fırtınalar ve ardından gelen dev dalgalar karşılayacak!


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.