0

Devasa çok oyunculu ve rol yapma oyunu Palia için tüm merak edilenleri listeliyoruz. Bu rehberimizde kısa bir başlangıç yapacağız. Gelin Palia başlangıç rehberine göz atalım.

Palia

Palia’ya başlarken kayıt olmanız ve karakterinizi oluşturmanız gerekmektedir.

Karakter oluşturmada yüz şekli, gözler, sesinizi, cilt renginizi, cinsiyetinizi, saçınızı vb. karakterinizi oluşturacak temel değişiklikleri yapabilirsiniz.

Karakterinizi oluşturduktan ve sinematik geçtikten sonra size ilk verilen görevle birlikte oyuna başlarsınız.

Bahçenizi kurmak oyunun başında yapabileceğiniz para kazanmak için en mantıklı yollardan biridir.
Kazandığınız bütün eşyalar ve malzemeleri evinizin dışında bulunan nakliye kutusuyla veya mağazalara gidilip para karşılığı satabilirsiniz.

Deneyim kazanmak için odak çubuğunuzun dolu olması gerektiğini unutmayın. Odak çubuğu dolu oldukça üretim yaparken, kazı yaparken, avlanırken vb. yaptığınız bütün her şey size deneyim verir. Odak çubuğunun dolu olması için yapmanız gereken bir şeyler yemektir.

Oyuna giriş yaptıktan sonra hesabınıza bağlı bir karakter oluşturmanız gerekmektedir. Karakter oluştururken cilt tonu, gözler, yüz şekli, cinsiyet gibi bir sürü seçenekten sonra oyun size ses tonunuzu ayarlamanız için 10 farklı ton sunuyor. 2 tip ses tonu bulunmakta A ve B olarak ikiye ayrılan sınıflarda A grubu erkekler için olurken B grubu ise kadın karakterler için sunulmaktadır.

Saç stillerinde saçınızı özelleştirebilirsiniz. Ana renk ve ikinci renklerle renkli saçlara sahip olabilirsiniz. Kaş renklerini ise değiştirip farklı karakterler oluşturabilirsiniz. Yüz maskesi sekmesinden karakteriniz geliştikçe açılan kıyafet ve maskeleri takıp karakterinize daha farklı havalar katabilirsiniz.

Palia

Palia başlangıç rehberi

Oyunun size verdiği yönlendirmelerle oyunu daha kolay anlayabilirsiniz.

Görev tamamlayın

Haritada bulunan NPC’lerin isteklerini yerine getirerek deneyim puanı alarak seviye atlamanıza ve yeni ekipman ve malzemelerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Köylülerle tanışın

Köylülerin hepsinin sevdiği ve sevmediği şeyler bulunur eğer onlarla ilişkinizi geliştirmek isterseniz yapmanız gereken sevdiği eşyalardan bir şeyleri onlara götürüp hediye etmek olabilir.

Haritayı keşfedin

Büyük bir haritaya sahip olan Palia’da haritada gizli ve ulaşılması zor ödül sandıkları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Balık tutma ve böcek avlamak için hepsinin belirli olduğu bölgeler bulunmaktadır.


Eren Durmuş
Oyun Günlüğü Rehber Editörü