0

Soul benzeri oyunlarda bulunan malzeme bulup seviye yükseltme mantığı Lies Of P ‘de de var. Gelin hep beraber üretim ve yükseltmeler kısmını inceleyelim.

Lies of P üretim ve yükseltme ilerlemesi

Ana karakterimiz olan Pinokyo’ya seviye atlatmak ve bu seviyelerle istatistiklerini, silah güçlendirmelerini geliştirmek temel amacıyla yola çıkar. Diğer Souls oyunlarından hakim olduğumuz bir temel üretim ve geliştirme sayfası mevcut.

Lies of P seviye atlama

Pinokyo’nun seviye atlaması ve istatistiklerini arttırması beklenir. Seviye ve istatistik geliştirmek sadece savaş becerilerine ve kahraman gücüne değil, kahramanımızın her istatistiğin bir etkinlik doğurduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Seviye atlamak için gerekli olan unsurlardan en büyüğü ise Ergo parçalarıdır. Bosslardan ve düşmanlardan düşen bu parçalar sizin silahlarınızı veyahut istatistiklerinizde yer alan statülerinize puan vermenize olanak sağlar.

Ergo nedir?

Her oyunda olduğu gibi oyun içi geliştirmeler ve tüccarlarla alışveriş için bir para birimi mevcuttur. Ergo para birimi düşmanlardan düşen nadir parçalardandır. Ergo miktarınızla Tüccarlardan alışveriş yapar, silahlarınızı geliştirir ve istatistik puanlarınızı üst seviyelere çıkarırsınız.

P-Organ nedir?

Pinokyo için istatistikleri geliştirmek ve savaş alanında daha da güçlenmek için statü puanları verip yeni beceriler açabileceğimiz yerin adıdır. P-Organ da bulunan statülere puan vererek Hızlı yenilenme, Daha güçlü darbeler gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bu yükseltmelere puan verebilmek için kuvars miktarınızda önemlidir.

Silah yükseltmeleri

Lies Of P’deki ana karakterimiz olan Pinokyo’nun ve oyun dünyasının en önemli etkeni silahlardır. Elindeki silahlar ne kadar güçlüyse düşmanların üstesinden gelmek o kadar kolay olur.

Tering Silah Kabzası

Oyunda bulunan Eugenie karakteri sayesinde kabza modifiyesine ve karakterinizin varsayılan temel yeteneklerine göre değişmesine olanak sağlar. Değişiklikler kabzanın özellik ve derecesine etki edebilir. Yaptığınız silah modifiyesinden memnun kalmamanız halinde Denge Krankı kullanarak sıfırlayabilirsiniz.

Silah montajı nedir?

Silah montajı temel bir özelliktir. Oyunda iki tür vardır :

Bıçaklar ve Saplar olarak iki çeşittir.

Bu size farklı silah sapları ve bıçaklarla yeni şeyler deneyebileceğiniz bir özgürlük tanır. Her silahın ve her parçanın farklı türlerle birleştiğindeki istatistikleri farklıdır.

Bıçak yükseltmesi

Lies Of P’ de silahların ulaşabileceği maksimum bir gücü bulunmaktadır. Normal Silah Bıçakları için bu maksimum 10’dur.

Lejyon kolları yükseltmesi

Ana karakterimiz olan Pinokyo’ya eşsiz yetenek ve kombolar sağlayan bu ekipman kullanılması halinde çok efektif olabiliyor. Kendisi sadece Lejyonu yenileyen bir kurtarma öğesi tüketilerek veyahut bir Stargazer’da dinlenerek doldurulabilen Lejyon isimli bir MP tüketir.

Lejyon kollarının değiştirilmesi

Çok sayıda Lejyon Silahı bulunan oyunumuzda, her silahın güçlü ve zayıf yönleride bulunmaktadır. Bunları iyi bilmek ve savaşlara bunu bilerek girmek gerçekten çok önemlidir.
Lejyon Silahını değiştirmek isterseniz Otel Krat’ta bulunan Venigni’nin Üretim Makinesine erişim sağlayarak değiştirebilirsiniz.

Nabız hücreleri yükseltme

Nabız hücreleri, yoğun savaşlar sırasında veya sonrasında sizin kaybettiğiniz canınızı yenilemeyi sağlayan kolay bir yöntemdir. Eğer oyuna yeni başladıysanız veya Boss savaşlarına girecekseniz Nabız Hücrelerini yükseltmeye ve doğru kullanmaya önem vermelisiniz.

Nabız hücrelerine yükseltmek için P-Organ sistemine dikkat çekmek için önemlidir. Oyuncular P-Organ sayesinde sadece Sıyrılma mekaniği, ek malzeme yuvası hariç nabız hücreleri yükseltmesinden de faydalanabilirler.

Öğütme taşları yükseltmesi

Öğütme taşları oyunda önemli bir yere sahip olup. Karakterimizin gücünü ve savunmasını geçici olarak arttıran bir ekipmandır. Bunun yanı sıra Silahları onarırken, elektrik akımı, asit ve ateşle hasar verme, koruma performansına, sıyrılma mekaniğine artı yönde etki sağlayan bir ekipmandır.

Lies of P rehber arşivi ana sayfası için görsele tıklayın.
Eren Durmuş
Oyun Günlüğü Rehber Editörü

Comments

Leave a reply

You may also like