0

Grand Theft Auto 5’te para kazanmak, genellikle öykü görevlerini tamamlayarak ve etkinliklere katılarak mümkündür. İşte GTA 5 para kazanma ve yatırım rehberi.

Grand Theft Auto 5

GTA 5’te para kazanma ve yatırım

Soygun görevleri

Ana hikayede toplamda 6 büyük soygun gerçekleştireceksiniz ve bunlardan yüksek meblalar kazanacaksınız. İşte bu büyük soygunlar;

Rastgele görevler ve etkinlikler

Harita üzerindeki “?” işaretlerini ziyaret ederek rastgele görevleri tamamlayabilir ve belirli etkinliklere katılabilirsiniz. Bu görevler genellikle para ve diğer ödüller sunar.

Yarışlar

Harita üzerinde çeşitli yarışlara katılarak para kazanabilirsiniz. Bu yarışlardan birincilik elde etmek daha yüksek ödüller kazanmanıza yardımcı olabilir.

Golf ve tenis

Los Santos’ta bulunan golf sahalarında golf oynayarak veya tenis kortlarında tenis oynayarak para kazanabilirsiniz.

Küçük işler ve hırsızlık

Harita üzerinde beliren küçük işleri tamamlayarak veya soygunlar yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin, bir mağazayı soyabilir veya bir aracı çalabilirsiniz.

Para çantaları ve hazineler

Harita üzerinde rastgele yerlerde bulunan para çantalarını veya hazineleri toplamak ek gelir sağlar.

Gizli paketler

Oyun dünyasında gizlenmiş 12 adet gizli paket bulunmaktadır. Bu paketleri toplamak, ekstra para ve diğer ödüller kazanmanıza yardımcı olabilir.

Gayrimenkul yatırımı

Oyun içindeki gayrimenkulleri satın alabilir ve kira geliri elde edebilirsiniz. Bu gayrimenkuller arasında otel, golf sahası ve benzin istasyonu gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Oyun içindeki borsa sistemi üzerinden hisse senedi alım satımı yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak bu, belirli görevlere ve hikaye olaylarına bağlı olarak değişebilir.

Oyun içindeki karakterlerin özel görevlerinden elde ettiğiniz parayı, Los Santos’taki borsa ve diğer yatırım fırsatlarına yönlendirebilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Özellikle nadir ve özel araçları bulup, modifiye ederek veya satarak para kazanabilirsiniz.

Hikaye modunda bir noktada mağaralarda araştırma yaparak değerli nesneler ve hazineler bulabilirsiniz.

Berat Akan
Oyun Günlüğü Rehber Editörü