Rehber

Football Manager 2023 önsöz!

0

Her sene yenisi çıkan spor oyunlarını benim gibi aralıksız 25 seneye yakın (çeyrek asır be baya) takip edince bu oyunlar insan için özgün anlamları dışında anlamlar ifade etmeye başlıyor.

Hassas ruhlara sararmış bir ağaç yaprağı ne ifade ediyorsa FIFA, Football Manager, NBA vb. spor oyunları 25 senenin alışkanlığı ile benim hayatım için resmen sonbahar habercileri. Sonbaharın geldiğini, yazın bittiğini, çalışma sezonunun başladığını resmen bu oyunların çıkış tarihinden idrak ediyorum. 25 sene demişken, dile kolay, Football Manager serisi eski adıyla Championship Manager “CM” 2000 yılından beri hayatımda. Steam hayatımıza girdiğinden beri oyunları oynadığımız süreleri artık net olarak bilebiliyoruz.

Buradan hareketle kabaca bir hesap yaparsam geçtiğimiz sezon Football Manager 22’yi tam olarak 687 saat oynamışım. Bu süreyi 23 sene ile çarpıp 24 saatlere yani günlere bölersek 36 yıllık ömrümün 658 günü yani 2 yıla yakın süresini bu oyunun başında geçirmişim. Bu rakamlar size tecrübeme dair güven verdiyse buyrun sizler için hazırladığım rehbere.

Merak etmeyin 3. Lig’den Karşıyaka’yı alıp 5 sezon içerisinde Süper Lig’i, kazanmak ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final görmek bu rehber ile artık o kadar zor değil!

Football Manager 2023 rehber arşivi ana sayfa için tıklayın.

Bekir Ömer Uyanık
Oyun Günlüğü Yazarı