0

Mobil oyun sektörüne yön veren Supercell’in yeni stratejik oyunu Clash Mini, 8 Kasım 2021 itibariyle Kanada içerisinde çıkışını yaptı ve o günden bugüne çeşitli ülkelerde çıkışını yapmaya devam etti.

Türkiye ve birçok ülke içerisinde maalesef Clash Miniye erişim hâlâ yok ve bir süre daha olmayacak gibi. Yine de oyunu indirmenin Türkiye içerisinde birkaç yolu bulunuyor. Bizde sizler için Clash Miniyi IOS ve Android cihazlara indirmek için birkaç yolu derledik.

Clash Mini

Clash Mini IOS cihazlara nasıl indirilir?

Adım 1: Öncelikle App Store içerisine hesap kısmına tıklayıp bilgilerinizin (isim ve mail) yazdığı yere tıklıyorsunuz.

Adım 2: Hesap ayarlarına girdikten sonra Ülke/Bölge seçeneğine basıp oradan ülkenizi Kanada yapıyorsunuz

Adım 3: Ülkenizi değiştirdikten sonra arama yerine Clash Mini yazıp indirmeniz yetecektir. Oyunu indirdikten sonra mağazanızı eski haline döndürebilirsiniz.

Clash Mini Android cihazlara nasıl indirilir?

Clash Miniyi Android cihazlara indirmek biraz daha karmaşık olsa da bu eğlenceli oyunu oynamak isteyenler için indirmenin bir yolu bulunuyor.

Adım 1: Öncelikle bir VPN edinmeniz gerekiyor Google Play Store içerisinde ücretsiz VPN uygulamaları işinizi görecektir. Sonrasında VPN uygulamanızdan konumunuzu Kanada yapıyorsunuz

Adım 2: Google ya da Play Store içerisine girip yeni bir gmail açıyorsunuz. Bu işlemi yaparken tabii ki Kanada’ya bağlı olmanız gerekiyor.

Adım 3: Kanada’ya bağlıyken açtığınız Google hesabı ile Play Store içerisine girin ve arama yerine Clash Mini yazın. Clash Mini artık indirilebilir olacaktır. İşlem sonrasında VPN i kapatıp ana hesabınıza geri dönebilirsiniz.


Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü