0

Tasarladığınız her yol Cities: Skylines 2’de günlük yaşamı etkileyecek. Şehir inşası yollarla başlar. İnsanlar, mallar ve hizmetler yollar sayesinde ulaşımı sağlar. Artık su, elektrik ve kanalizasyon da yolların altında!

Cities: Skylines 2

Cities Skylines 2‘de yollarla ilgilenmesini seven oyuncular için oldukça fazla seçenek mevcut. Yol yapımında altı farklı araç modu bulunuyor. Yedi farklı ise yakalama aracı (Snapping) bulunuyor.

Cities: Skylines 2 yol araçları rehberi

Yol araçları listesi

Izgara Modu: Yalnızca üç tıklamayla kesintisiz şehir blokları oluşturmanıza olanak tanır!

Değiştirme aracı: Eski Yükseltme aracına benzer, ancak mevcut yolları daha özgürce değiştirmenize ve çim, ağaç, daha geniş kaldırımlar veya ses bariyerleri ekleyerek yol ağında ince ayar yapmanıza olanak tanır!

Paralel Mod: En sevdiğim özellik bu olabilir… Otoyollar gibi iki yolun otomatik olarak sabit ve özelleştirilebilir bir mesafede paralel olarak inşa edilmesini mümkün kılar. Paralel mod ile, diğer tüm yol aracı modları hala kullanılabilir, bu nedenle güzel, düzgün otoyol virajları oluşturmak yalnızca mümkün değil, aynı zamanda kolaydır.

Yol araçları, zorlu arazide bile istenen yol düzenini oluşturmayı kolaylaştırmak için birden fazla farklı yakalama seçeneği ve kapsamlı bir yol kılavuzu sistemi içerir . Yol kılavuzları, yol bölümünün başlangıç ​​noktasından istenen bitiş noktasına kadar eğim dikliğinin sayısal bir değerini görüntüleyen yükseklik açısı hakkında bilgiler içerir.

Yol inşa seçenekleri

Yol inşa sistemi baştan aşağı yenilendi. Yol yapımı , mevcut yollar boyunca yollar inşa etmenize olanak tanıyarak daha hızlı ve daha esnek olacak şekilde tasarlanmıştır ve yolların kesiştiği yerlerde kavşaklar oluşturur. Bu aynı zamanda büyük kavşakların mevcut yol planlarına daha kolay ve daha hızlı yerleştirilmesini mümkün kılar.

Yol yerleştirme seçenekleri , arazide kazılan yollar ve diğer yolların üzerinde uzanan yükseltilmiş yollar için aç-doldur inşaatını içerecek şekilde genişletildi . Kesik yollar, yol bir tünele dönüşmeden önce ilk negatif değerlerin kesik yollar oluşturduğu yol yükseklik seçenekleri kullanılarak inşa edilir. Öte yandan yükseltilmiş yollar, altlarında yeterli açıklık gerektirir; onları yükseltmek için yol yüksekliğini kullanmak, onlara paralel uzanan yollarda inşa etmelerini sağlar. Yükseltilmiş yollar inşa etmek, bir köprü veya üst geçit inşa etmek kadar kolaydır.

Yer kazanmak için veya şehrin mevcut bir bölgesine otoyol eklerken yolları istifleyin ve aç-doldur yollarıyla araziyi kesin.

Otoyollar

Farklı boyutlardaki yolları birbirine bağlamak ilginç kavşak seçenekleri yaratabilir, örneğin iki yönlü küçük bir yolu otoyol rampalarına giriş ve çıkışlara bölmek artık hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, yol sistemindeki en heyecan verici yeni özelliklerden biri, otoyolun kendisi ile birleşen uygun hızlanma ve yavaşlama şeritlerine sahip otoyollar için giriş ve çıkış rampaları oluşturma yeteneğidir. Bu, önce karayolunun bir kısmının ek bir şeride sahip bir otoyol tipi ile inşa edilmesi ve ardından bu ek şeridin tek şeritli bir otoyol ile birleştirilerek bir rampa oluşturulmasıyla gerçekleştirilir.

Gerçekçi görünümlü otoyol yolları oluşturmak için yolları kolayca ayırın ve şeritleri birleştirin.

Tüm detaylar için bu geliştirici günlüğü videosuna da göz atabilirsiniz.


Döner kavşaklar

Yol araçları bölümünde temel yol yapım dinamiklerinin ardından öne çıkan bir diğer özellikte kavşaklar… Kavşak yapımı artık çok daha kolay. Yolları yıkmadan özel kavşakları yerleştirebileceğiz.

Küçük yollar, orta yollar, büyük yollar ve tabii ki otoyollar. Her kategori, çift yönlü yollardan tek yönlü yollara ve asimetrik varyasyonlara kadar birçok farklı seçeneği içerir. Her yolun yükseltilmiş versiyonlarına ek olarak, farklı tarzlarda çeşitli köprüler vardır. Yolların çimenli veya ağaçlı versiyonları yoktur, çünkü bunlar, diğerlerinin yanı sıra, Değiştir aracı kullanılarak eklenir.

Farklı yol seçeneklerini ve özelleştirmeleri kullanarak şehrinizi inşa edin.

Sakin banliyö kavşaklarından çok şeritli dev döner kavşaklara kadar seçeneğiniz var. Yol ve döner kavşak yapımı ise tamamen otomatik olarak gerçekleşir. Tek bir hamleniz yetiyor. Oyunun başında dört farklı boyutta döner kavşağa sahip olacağız.

Otobüs şeritleri ve tramvay yolları

Yollar , ek ağ oluşturma araçları kullanılarak bunlara otobüs şeritleri ve tramvay yolları eklenerek özelleştirilebilir . Sadece otobüs ve servis araçlarının geçişine izin veren özel yollar da oluşturabilirsiniz ve tramvay hatları karayolu trafiğini tamamen atlayarak ayrı ayrı inşa edilebilir.

Vatandaşlarınıza toplu taşıma sağlamak için mevcut yollarınızı otobüs şeritleri veya tramvay raylarıyla yükseltin.

Evet üstteki görselde de gördüğünüz gibi yaya yolu ana oyuna geliyor. Yaya yolu ve köprüler ile birlikte yaya caddesi kullanılarak kentte yürünebilir alanlar oluşturulabilir. Yaya caddesi, servis araçları ve yerel işletmelere kaynak getiren teslimat kamyonları dışında diğer tüm araç trafiğini yasaklayabilirsiniz.

Otoparklar!

Evet artık otoparklarımız var. Geleneksel yol kenarı otoparkına ek olarak , vatandaşlara park yerleri ve otopark imkanı sağlayabilirsiniz. Vatandaşlar şehir içinde yollarını planlarken, toplu taşıma seçeneklerine benzer bir şekilde, karar verme süreçleri park yeri mevcudiyetinden etkilenir.

Yol Bakım Deposu

Yol araçlarında bir diğer özellikte Yol Bakım Deposu… Mevsimlerin oyuna eklenmesiyle büyük bir yenilik daha karşımıza çıkıyor. Karla mücadele!

Diğer genişletilmiş yol inşa seçenekleri arasında, yolları iyi durumda tutmak, aşınma ve yıpranmayla mücadele etmek ve trafik kazası olasılığını azaltmak için araçlar gönderen Yol Bakım Deposu yer alır. Kış aylarında, yolları kardan temizlemek için kar küreme makineleri konuşlandırılır.

 Yol koşulları , trafiği durduran ve güvenlik altına alınana ve temizlenene kadar tıkanıklıklara neden olan trafik kazalarının meydana gelme olasılığını da etkiler . Yol Bakımı, bu trafik kazasının ardından enkazı temizleyerek ve polis kaza mahallini emniyete aldıktan sonra trafiğin güvenli bir şekilde devam etmesini sağlayarak ilgilenir.

İlave yol seçenekleri!

Trafik yönü, trafik ışıkları, yaya geçitleri, dur işareti, dönüş yapılmaz uyarısı gibi onlarca detay Cities: Skylines 2’ye geliyor.

Ayrıca trafik ışıklarını , yaya geçitlerini yerleştirip kaldırabilir , dur işaretleri ekleyebilir ve trafik akışını yönlendiren dönüş şeritlerini kontrol edebilirsiniz . Yoğun bir kavşaktan çok fazla yaya mı geçiyor? Yaya geçitlerini kaldırın ve araç trafiğini atlatan bir yaya üst geçidi inşa edin!

Yol kenarı süslemeleri artık ayrı yol türleri değil, yollara hem görsel hem de mekanik etkiye sahip dekorasyon özellikleri ekleyen veya çıkaran araçlardır. Yüksek hızlı trafikten kaynaklanan gürültüyü azaltmak için otoyollara ses bariyerleri eklenebilir. Geniş kaldırımlar yayalar için daha fazla alan yaratırken yol kenarına park etmeyi ortadan kaldırır. Ve yerleşim bölgelerindeki gürültü kirliliğini kontrol etmek veya sadece yol kenarlarını güzelleştirmek için kaldırımlara Ağaçlar eklenebilir! Yol özellikleri, ek yol özelliğinin üzerine gelindiğinde farenin sağ tuşu tıklanarak kolayca kaldırılabilir.

Cities: Skylines 2 rehber arşivi ana sayfa için tıklayın.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.