Sony’nin 2022 yılında düzenlediği State of Play etkinliklerine göz atabilirsiniz. Her ay yapılan State of Play sonrası kısa bilgileri derliyoruz.


Eylül 2022 I State of Play

 • Bir önceki etkinlikle arasında 103 gün var.
 • 20 dakika sürdü.

Sony’nin eylül ayındaki State of Play etkinliği yine dolu dolu geçti. Tekken serisinin yeni oyunu duyuruldu, Project Eve, ‘Stellar Blade’ ismiyle tanıtıldı… Japon oyun geliştiricilerinin ve stüdyolarının yeni işlerinin tanıtılma zamanı geldi. 20 dakikalık sunumda PS5, PS4 ve PS VR2’ye gelen 10 oyun hakkında yeni detaylar açıklandı.

God of War Ragnarök hikaye fragmanı yayımlandı. Synduality ile yepyeni bir distopik fütüristik maceraya atılacaksınız. Team Ninja’dan yeni bir aksiyon RPG’si olan Rise of the Ronin duyuruldu. Eskiden Project Eve olarak bilinen Stellar Blade için yeni hikaye fragmanı yayınlandı. PlayStation Stars’a gelen dijital koleksiyonlar gösterildi. Hogwarts Legacy‘nin Haunted Hogsmeade PlayStation’a özel görevinde karanlık bir sır sizi bekliyor…

Birinci şahıs sürüş hayatta kalma oyunu Pacific Drive, 2023’te çıkacak. Aksiyon ve macera oyunu Like a Dragon: Ishin 21 Şubat 2023’te çıkacak. Ödüllü masaüstü zindan tarayıcısı Demeo, 2023’te PS VR2 ve PS5’e geliyor. Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition, 2023’te PS VR 2’ye geliyor.

Ve efsane dövüş oyunu serisinin yeni oyunu Tekken 8 duyuruldu.


Haziran 2022 I State of Play

 • Bir önceki etkinlikle arasında 75 gün var.
 • 28 dakika sürdü.

Sony’nin haziran ayındaki State of Play etkinliğinde, üçüncü taraf ortakların yeni oyunlarının yanında PlayStation VR2 için geliştirilmekte olan birkaç oyun duyuruldu.

Final Fantasy 16 yeni oynanış görüntüleri, karakterler ve hikaye sunumu. İkonik aksiyon RPG serisinin yeni üyesi 2023’te geliyor. Leon S. Kennedy geri dönüyor! Hayatta kalma korku klasiği Resident Evil 4 Remake PS5’e özel 2023’te geliyor. Insomniac’ın PlayStation konsolları için hit aksiyon oyununun yükseltilmiş versiyonu Marvel’s Spider-Man Remastered, 12 Ağustos’ta Windows PC’ye geliyor. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in de sonbaharda piyasaya sürüleceği resmi olarak doğrulandı.

Sadece PS VR2’ye gelecek olan Horizon Call of the Mountain için yeni görüntüler sunuldu. Oyun geliştirilme aşamasında. Hello Games kurucusu Sean Murray, “Bugün, No Man’s Sky’ın PlayStation VR 2 için geliştirildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu. The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2: Retribution, PS VR için 2022 sonunda, PS VR2 içinse 2023’te çıkacak.

BlueTwelve Studio’nun geliştirdiği ve dünyaya bir sokak kedisinin gözlerinden baktığımız Stray, 19 Temmuz’da PS5 ve PS4’e gelecek. Season: A Letter to the Future, bir çağın sonuna ait sırları ortaya çıkarın, keşfedin ve yakalayın. Bu sıra dışı bağımsız yapım, PS5 ve PS4’e geliyor.

Capcom’un kendi oyun motoru RE Engine ile geliştirilen Street Fighter 6, 2023 yılında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve PC için çıkış yapacak. Oyun, Fighting Ground, World Tour ve Battle Hub isimli üç yeni mod daha sunacak.

The Callisto Protocol, Dead Space’e hayat veren ekip, 2 Aralık’ta PS5 ve PS4’te çıkacak yeni bir bilim kurgu korku oyunuyla geri dönüyor.


Mart 2022 – Hogwarts Legacy | State of Play

 • Bir önceki etkinlikle arasında 8 gün var.
 • 22 dakika sürdü.

Mart ayında yapılan ikinci State of Play etkinliği 2022 sonlarına doğru çıkacağı duyurulan yeni açık dünya aksiyon ve rol yapma oyunu Hogwarts Legacy üzerine gerçekleşti.

Oyun hakkında detayların yer aldığı etkinliği aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Mart 2022 State of Play

 • Bir önceki etkinlikle arasında 35 gün var.
 • 22 dakika sürdü.

Mart ayındaki etkinlik bir hayli dolu dolu geçti. Exoprimal duyuruldu. 2023 yılında PS4 ve PS5 platformlarına gelecek. Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, 18 Mart 2022’de PS4 ve PS5’e geliyor.

Forspoken ertelenmişti… Oyunun yeni oynanış fragmanı yayımlandı. PS, Xbox ve Steam’e gelecek Gundam Evolution oynanış fragmanı yayımlandı. Oyun 2022 ilkbaharında geliyor.

Atari oyunu Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection 2022 yılında PlayStation’a geliyor.
PlayStation 4, PlayStation 5, Microsoft Windows, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına gelecek GigaBash‘ın oynanış fragmanı yayımlandı. JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle 2022 sonbaharda PS4 ve PS5’e geliyor.

2022 ilkbaharında PS4, PS5, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows, Xbox One platformlarına gelecek Trek to Yomi için yeni oynanış fragmanı yayımlandı.

30 Nisan 2021’de PS5’e çıkan Returnal‘n 3.0 güncellemesiyle gelecek co op modu 22 Mart’ta geliyor.
The DioField Chronicle 2022’de PS5, PS4, XBOX ONE, XBOX Series XS, Steam ve Nintendo Switch platformlarına geliyor.

Valkyrie Elysium duyuruldu. 2022’de Steam ve PS4, PS5 platformlarına gelecek.


Şubat 2022 – Gran Turismo 7: State of Play

 • Bir önceki etkinlikle arasında 100 gün var.
 • 32 dakika sürdü.

2022’nin ilk State of Play etkinliği şubat ayında gerçekleşti. 2 Şubat’taki Gran Turismo 7: State of Play etkinliğinde PlayStation’a özel çıkan Gran Turismo 7‘nin 30 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı.


2 Comments

 1. Bilgi paylaşımı için teşekkürler güzel bir blog yazısı olmuş elinize sağlık. Böyle değerli sitelere bu şekilde güzel aydınlatıcı bloglar gerçekten olmazsa olmaz.

  1. Teşekkürler.

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir