Platform

Nintendo Switch

0

Nintendo Switch, Nintendo tarafından üretilen bir video oyunu konsoludur. 3 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüş olup özellikle farklı tuşlara sahip olmasına rağmen iki kişinin aynı anda oynayabilmesini sağlayan kumandaları (Joy-Con) ve Wii U’dan farklı olarak her yerde ve televizyonsuz oynanabilme gibi özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Nintendo Switch

Nintendo Switch’in yazılımı, İnternet bağlantısı üzerinden çevrimiçi oyun oynamanın yanı sıra diğer Switch konsolları ile yerel kablosuz özel bağlantıyı da destekler. Nintendo Switch oyunları ve yazılımı hem fiziksel flash tabanlı ROM kartuşlarında hem de Nintendo eShop üzerinden dijital dağıtımda mevcuttur ve sistem bölge kilitlemesi kullanmıyor. Nintendo Switch, sekizinci nesil video oyunu konsolu olarak başlıca rakipleri Xbox One ve PlayStation 4’tür.

Nintendo Switch Lite adlı sistemin taşınabilir bir sürümü 20 Eylül 2019’da piyasaya sürüldü.


Nintendo Switch

Nintendo Switch, Nintendo tarafından üretilen bir video oyunu konsoludur.

Ratchet & Clank, Fall Guys’a geliyor

PlayStation’ın çok sevilen maskotları Ratchet & Clank sınırlı süreli bir etkinliğin parçası olarak battle royale oyunu olan Fall Guys’da sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Nintendo Switch eylül ayında geliyor

Nintendo’nun uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni Switch’inin temmuz ayında montajına başlanacağı ve eylül ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verification: 40e3d344c376c469
Login/Sign up