0

Riot, Valorant’ın hile karşıtı sistemi olan Vanguard’ı bir sonraki güncellemeyle League Of Legends’e de getireceğini duyurdu. Peki Vanguard nedir? ve Vanguard League Of Legends’e eklenecek mi?

 League Of Legends

Vanguard nedir?

Riot şirketi tarafından kendi bünyesi içerisinde oluşturulan güvenlik yazılım uygulaması olarakda bilinen Vanguard oyuncuların adil ve rekabet duygularını korumalarına yardımcı olan ek yazılım uygulamasıdır.

Vanguard League Of Legends’e eklenecek mi?

Riot son duyurduğu açıklamayla beraber Valorant’ta bulunan Vanguard yazılımını League Of Legends’e de ekleyeceğini duyurmuş bulunmakta. League Of Legends’in adil ve rekabetçi bir oyun olmasına ek oyun içerisinde bulunan hilelerin önüne geçmeye çalışacaklar.

Vanguard ne işe yarar?

Valorant’tan yola çıkarak düşündüğümüzde eski Windows sürümlerinden dolayı ortaya çıkan birçok hilenin önüne geçerek oyuncularını bir nebze de olsa rahatlatmayı düşünüyorlar. League Of Legends’a da böyle bir yeniliğin gelmesiyle beraber yüksek ihtimalle Vanguard’ın içerisinde bulunan Canlı Ban sistemi gelecektir diye tahmin etmekteyiz.

Canlı Ban Sistemi nedir diye merak ediyorsanız kısaca şöyle açıklayalım.

Eğer oyun oynarken Rekabet duygunuzu ortadan kaldıran bir hile olduğunu düşünüyor veya eminseniz bildirdiğiniz zaman yazılıma dayalı olarak kontrol edilen bildirdiğiniz oyuncu gerçekten hileyse oyun bozulacak ve kimseden hiçbir şey eksilmeyecektir ama oyundan bir hileci daha eksilecektir.
Eğer bir kere kullanayım ne kadar ban yiyebilirim diye düşünüyorsanız şu konuyu açıklığa kavuşturmak isteriz ki Riot şirketi bu konuda gerçekten çok katı kurallar içerisinde bulunmakta. Yani kısa süreli Rekabetçi’den uzaklaştırma yemekten HWID Ban yemenize kadar geniş bir yelpazeye sahipler.

HWID Ban nedir?

HWID Ban, oyunda yapmış olduğunuz bir hileden dolayı hesabınızın bir daha açılamayacak şekilde keskin bir şekilde cezalandırılmasıdır. Eğer HWID Ban yediğinize eminseniz ve Riot şirketine bir Ticket gönderip bunu öğrendiyseniz sonucu şöyle olacaktır, bir daha asla ban yediğiniz bilgisayarda o oyuna dair bir hesap oluşturamazsınız. Eğer başka bir bilgisyarla yeni hesap kurup girerseniz olabilir ama aksi haldesi olmayacak bir durum.

Vanguard League Of Legends’e neden geliyor ?

Riot şirket olarak adil ve rekabet duygularına çok önem veren bir şirket. Riot geçen senelerde Valorant’ta şöyle bir şey fark etti ki Windows’un eski sürümlerinde üretilen ve sadece eski sürümlerinde çalışan bir çok oyun açığı ve hile türleri ile karşılaştı. Onlarda şöyle bir karar aldı: Valorant artık Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10’un bazı sürümlerine destek vermeyeceklerini ve oyunların bu bahsi geçen sürümlerde çalışmayacağını kamuoyuna duyurdular.


Eren Durmuş
Oyun Günlüğü Rehber Editörü

Comments

Leave a reply

You may also like