The advertising department of Oyun Günlüğü (OG Creative) continues its work for a Turkish digital game magazine, alongside its Turkish and English websites. Oyun Günlüğü works with many studios, including EA Games, Ubisoft, and Xbox, producing Turkish and English content every day. In addition to video game news, game reviews, articles, interviews, and dozens of guides meet with players.

If you are a game studio, we can promote your game through our websites, social media channels, and our digital magazine. If you are a company focused on game hardware, you are in the right place. We continue our promotional efforts through reviews and news.

Are you ready to work with us?

OG Creative

Oyun Günlüğü reklam departmanı (OG Creative) Türkçe ve İngilizce iki web sitesinin yanında Türkçe dijital oyun dergisi için çalışmalarını sürdürüyor. Oyun Günlüğü; EA Games, Ubisoft, Xbox başta olmak üzere pek çok stüdyo ile çalışıyor, her gün Türkçe ve İngilizce içerikler üretiyor. Video oyun haberlerinin yanında, oyun incelemeleri, dosya haberler, röportajlar ve onlarca rehber oyuncularla buluşuyor.

Eğer bir oyun stüdyosuysanız oyununuzun tanıtımını web sitelerimiz, sosyal medya kanallarımız ve dijital dergimiz üzerinden yapabiliriz. Eğer oyun donanımları üzerine bir şirketseniz en iyi yerdesiniz. İncelemeler ve haberlerle tanıtım çalışmalarını sürdürüyoruz.

Bizimle çalışmaya hazır mısınız?