İnceleme

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

0

Beat’Em Up türü 80’li yılların ortasında türeyen ve zamanında bütün atari makinalarının ortak türü olmuştu. Günümüze kadar bu türün en azından 2D örnekleri bayağı bir hayli azaldı. 16 Haziran 2022’de çıkışını yapan, eski nesil atarilerde Beat’Em Up türündeki oyunlarla epey bir benzerliği olan, 90’ların oyuncularına büyük bir nostalji yaşatan Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge’a göz atıyoruz.

  • Ninja Kaplumbağalar geri döndü!
  • Bu hikaye bize yetmez! Çok kısa sürdü…
  • 90’lara dönüşe hazır olun!
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Ninja kaplumbağalarımız uzun bir süre sonra Tribute Games tarafından oyun dünyasına geri döndürüldü, Shredder’s Revenge günümüzde Beat’Em Up türünde oyun arayanlarda heyecan uyandırsa da, Shredder’s Revenge’in asıl hedef kitlesi eski oyuncular, oyunun içinde eski oyunlara ve eski zamanlara bolca gönderme bulunuyor. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge hikayesi ve oynanışı 1977’de çıkışını yapan dizisinden ve 1991’de çıkışını yapan ‘’Turtles in Time’’ oyunundan ilham almış gibi duruyor.

Bu sebepten midir bilmem ama oyunun hikâye kısmı sadece 2 saat sürüyor bir Beat’Em Up için bile çok az bir süre eğer oyunun arcade bölümü yerine sadece hikâye bölümü sizi ilgilendiriyorsa maalesef bir hayal kırıklığı sizi bekliyor.

Oynanış ve bölüm tasarımı

Shredder’s Revenge içinde 16 bölüm bulunduruyor, başlarda bütün bölümler farklı gibi görünse de, oyunun sonlarına doğru çok bir çeşitliliği kalmıyor, ama oyunun oynanışı hiçbir zaman sıkmıyor her kaplumbağanın farklı komboları farklı yetenekleri bulunuyor, hepsinin öğrenme aşaması keyifli geçiyor, çok zor mekanikler olmasa da öğrenmek yine de biraz zaman alıyor.

Oyunun bir diğer iyi kısmı da boss savaşları, bölümler yaklaşık 5 ile 20 dakika arasında sürüyor ve bölümlerin sonunda boss savaşları oluyor, her bossun farklı yeteneği farklı reaksiyonları oyuna keyif katmış, oyunun normal düşmanları çok çeşitli olmasa da yine de oyuncuyu sıkmıyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Muazzam müzikler

Shredder’s Revenge dizinin orijinal müziklerini kullandığı için çok iyi bir nostaljik hava katıyor ama onun dışında, oyunun müzikleri çok başarılı hatta birçok medya tarafından bu sene içerisinde müzikleri sebebiyle ödül alacağı söyleniyor.

Fiyatlandırma ve bazı şikayetlerim

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge 90’ların atari oyuncularını kendine çektiği konusunda hiç şüphem yok, gerçekten nostaljik havayı günümüzle çok iyi birleştirmişler, yine de oyunun yeni nesil oyuncular için biraz fazla yavaş kaldığını düşünüyorum.

Shredder’s Revenge ne kadar kısa sürse de Türkiye fiyatlandırması gerçekten çok iyi günümüzde yeni çıkan oyunlar akıl almayacak fiyatlara çıkarken Shredder’s Revenge büyük bir avantaj sağlıyor.

Oyun Steam’de 40TL, Nintendo Switch mağazasında 24.99 Dolar civarında bulunuyor, Shredder’s Revenge ayrıca Xbox Game Pass üzerinde de bulunuyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Değerlendirme

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge kendine eski 90’ların atari oyuncularını ve eski Ninja Kaplumbağalar hayranlarını kendine çekmeyi başardı, günümüz oyuncularını ise 2 saatlik kısa ama eğlenceli yer yer temposunu düşürse de, kaliteli bir Beat’Em Up bekliyor.


product-image

Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

7.5

OLUMLU YANLARI
  • Eğlenceli kombolar
  • Arkadaşlarınızla oynama seçeneği
  • Başarılı bir nostalji yapımı
  • Mükemmel müzikler
OLUMSUZ YANLARI
  • Kısa süren oynanış
  • Yer yer oyunun yavaş kalması
Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verification: 40e3d344c376c469
Login/Sign up