İnceleme

Rock Star Life Simulator

0

Türk oyun geliştiricisi HOGO Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Rock Star Life Simulator 26 Şubat 2024 tarihinde erken erişim olarak bizlerle buluştu. Yayıncıların popüler oyun türlerinden birisi olan Rock Star Life Simulator oyununa gelin hep birlikte göz atalım!

Rock Star Life Simulator

Rock Star Life Simulator oyununun en önemli kısımlarından birisi içerisinde barındırdığı mini oyunlar olmuş, bu mini oyunlarla birlikte oyun bir miktar çeşitlilik kazanıyor demek yalan olmaz. Bunun yanı sıra ünlü yayın platformu olan Twitch ile olan entegrasyonu ise yayıncılar için ayrı bir pencere açıyor diyebiliriz. Hadi gelin Rock Star Life Simulator ön incelememize geçelim.


Rock Star Life Simulator

Rock Star Life Simulator hikayesi

Karakterimizi yarattıktan sonra gözlerimizi odamızda açıyoruz. Ardından ise gitarımızı alıyor, tuvalete gidiyor ve ilk bestemizi yapıyoruz. Bestemizi yaptıktan sonra yakın arkadaşımız Ricky bize konser vermemiz için parka gelmemiz gerektiğini söylüyor ve apar topar parka gidiyoruz. Biraz önce bestelediğimiz şarkıyı parkta duran insanlara sergiliyoruz.

Evet hikayemiz böylece başlıyor, Rock Star Life Simulator bir simülasyon oyunu olduğu için buradan sonrası sizin oyun deneyimize kalıyor. Siz nasıl bir rock yıldızı olacaksınız hepsi sizin elinizde! Ya da insanların üzerlerine işeyebilirsiniz… Evet oyun içerisinde insanların üzerlerine işeyebiliyorsunuz.

Rock Star Life Simulator

Rock Star Life Simulator karakter yaratımı

Oyuna başlamadan önce bir karakter yaratmamız gerekiyor, yarattığımız karakterler ise ne yaparsanız yapın güzel gözükmüyor. Bağımsız bir yapımcının oyunu olduğunu unutmamakta fayda var fakat yüz kaplama kaliteleri konusunda karakterler sınıfta kalmış diyebiliriz. Erken erişim bir yapım olduğundan dolayı ileride bu durumu düzeltmeleri olası olabilir.

Rock Star Life Simulator

Rock Star Life Simulator mekanikleri

İstediğiniz kıyafetleri giyin ve gitarınızı kuşanın!

Rock Star Life Simulator içerisinde elbiselerimiz değiştirebiliyoruz, bu elbiselerin görünüşü kadar özellikleri aynı şekilde çok önemli. Giydiğimiz aksesuarlardan tutun elbiseler bile bize pasif yetenekler sağlıyor ve karizmamızı arttırıyor.

Rock Star Life Simulator

İlerlemenizi takip edebiliyorsunuz!

Yarattığınız karakterlerin popülaritesinden tutun aşk hayatına kadar hepsini ilerleme ağacından görebiliyorsunuz. Ya ben şuan ne yapmalıyım ya da buradan sonra ne yapacağımı bilmiyorum gibi soruların önüne geçebiliyorsunuz. Ekstra olarak sevgilinizi buradan görebilirsiniz.

Rock Star Life Simulator

Müzik karın doyurmuyorsa yarı zamanlı işe ne dersin?

Rock Star Life Simulator oyunun başında 4 adet iş seçebiliyoruz, bu işlerden bir tanesi gitar tamir etmek iken bir diğeri ise gizli paket teslimatı yapmak. Anladığınız üzere gizli paket teslimatı yaparken kime ne verdiğimizi bilmiyoruz, illegal işlerden çok para kazanmak isteyen arkadaşlarımız olursa aradıkları iş orada haberleriz olsun.

Rock Star Life Simulator

Al gitarını bas tuşlara!

Oyunumuz içerisinde Guitar Hero gibi oyunlardan aşina olduğunuz QTE (Oyuncuyu ekranda beliren seçenekler arasında hızlıca seçim yapmaya zorlayan bağlama duyarlı oynanış yöntemi.) mevcut, doğru zamanlarda doğru tuşlara basarak çaldığımız müziği daha başarılı yapabiliyoruz. Bu başarı ise bize Karizma ve ün olarak geriye dönüyor. Bir müzisyenden daha iyisi nedir? Daha iyi bir müzisyen.

Rock Star Life Simulator

Rock Star Life Simulator grafikleri

Rock Star Life Simulator grafik olarak sınıfta kalmış desem yalan olmaz, bir bağımsız geliştirici bile olsa daha fazlasını her zaman beklememiz lazım. Kısacası özet geçmemiz gerekirse Rock Star Life Simulator oyununun kaplama kaliteleri ve karakter animasyonları sınıfta kalmış.

Rock Star Life Simulator

Değerlendirme

Şimdi geldik en önemli kısıma, Rock Star Life Simulator fiyatını hak ediyor mu? 28.02.2024 tarihinde Rock Star Life Simulator Steam üzerinden $3.10 satış bandına sahip, bu satış bandından oyunu almanızı tavsiye etmiyorum. Rock Star Life Simulator erken erişim bir oyun olduğu için şuan içerik eksikliği çok ama çok belli oluyor.

Rock Star Life Simulator

Kısaca özet geçmemiz gerekirse yerli simülasyon oyunumuz Rock Star Life Simulator, türe yeni bir şey katmasa da oyun içi mekanikleriyle özellikle yayıncıların ilgisini çekecektir. Umarım erken erişim sürümünden başarılı bir şekilde çıkarak kendisini iddialı simülasyon oyunları arasına yerleştirir.


Oyun incelemeleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
İnceleme ve etik politikamıza göz atabilirsiniz.


Can Çiftci
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü - Hayatım boyunca oyun dünyasına büyük ilgi duydum. Oyun dünyasındaki gelişmeleri tutkulu bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Login/Sign up