İncelemeZ - OG

Party Animals

0

Oldukça eğlenceli çok oyunculu, fizik tabanlı bir kavga/parti oyunu olan Party Animals, ilk izlemimle bana Human Fall Flat ile Fall Guys karışımı bir yapım olarak göründü. Oyunu öğrenmesi ne kadar kolay olsa da arenada hayatta kalmak oldukça zor!

Party Animals

Recreate Games tarafından geliştirilen ve Source Technology tarafından da yayımlanan çok oyunculu, fizik tabanlı bir kavga/parti oyunu olan Party Animals, 20 Eylül 2023’te Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürüldü. 

Human Fall Flat ile Fall Guys oyunlarına aşinaysanız ve seviyorsanız Party Animals da size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Gerçekçi fizik motoru ile Party Animals, benzersiz bir oyun deneyimi sunacak.

Kavga etmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı!

Party Animals ister tek oyunculu isterseniz de çok oyunculu oynayabileceğiniz mücadele odaklı bir oyun olarak karşımıza çıktı. Yapay zeka ile dahi oynasanız oldukça eğlenceli bir deneyim sizi bekliyor.

Oyunda temel bir hikaye yer almıyor. Arenada boy ölçüşebileceğiniz rakipleriniz ve siz varsınız. Elbette haritalar çok önemli. Her haritayı stratejik olarak iyi değerlendirmeli, 100’den farklı yolla dövüşmeli ve kullanabileceğiniz bir takım eşyaların hayati önemde olduğunu bilmelisiniz.

Biraz Human Fall Flat, biraz Fall Guys!

Human Fall Flat mekanikleri bir anlamda Party Animals’a yedirilmiş. Kontrol ettiğiniz hayvanın tırmanma ve vuruş kontrolü oldukça benziyor. Ancak Human Fall Flat’taki bölüm bulmacaları elbette onu ayrıcalıklı kılıyor. Burada ise Fall Guys karşımıza çıkıyor. Mücadele sistemi, farklı haritalarda parkurların yer alması da bu oyundan o şekilde esinlenildiğini gösteriyor.

Party Animals

Görev basit: Düşmanı yok et!

Oyunda ister tek isterseniz de takım şeklinde kavgalara girişebiliyorsunuz. Düşmanı alt etmek için hem haritayı kullanmalı hem de silahları. Harita demişken, bazen bu hareket halindeki bir uçağın tepesi veya uçuruma doğru savrulan bir köprünün üstü olabilir…

Silahlar ise bazen bir tenis raketi bazen ise beyzol sopası olabiliyor. Oyundaki en ilginç mekanik ise bölümde elendiğinizde devam eden oyuna müdahale etmeniz. Dışardan arenaya muz veya el bombası atabiliyorsunuz! Bu oldukça eğlenceli oluyor, mücadele her zaman devam ediyor.

Haftalık etkinlikler oldukça güzel, çeşitli ödüller elde edebiliyorsunuz. Bunlar elbette kozmetik eşyalar oluyor. Elinizdeki her hayvana ayrı birer kostüm alabiliyorsunuz.

Party Animals

Grafikler, atmosfer ve ses tasarımı

Oyun başarısını etkileyen temel etmenlerden biri de elbette grafikler ve oyun atmosferi. Yeni nesil grafikler etkileyici görünüyor. Her haritada bunu görmek mümkün. Grafiklerdeki başarı, animasyon kalitesiyle perçinleşiyor. Hayvanlarımızın hareket mekaniklerinde animasyon kalitesi oldukça başarılı.

Party Animals

Party Animals atmosferi oyuncuyu içine çekmeyi başarıyor. Örneği kış kıyamet bir kasabada kamp ateşinin etrafındaki mücadelede ateşten uzaklaşınca hayvanların donması veya fırtınanın yürümeyi zorlaştırması oyun zorluğunu artırıyor.

Haritalar ile etkileşim çok önemli. Kapağı açın ve düşmanı aşağı düşürün!

Hem genel müzik seçimi hem de oyun atmosferini veren ses tasarımı başarılı. Ana menüde uzun süre kalacaksanız tekrarlayan müzik sizi rahatsız edebilir ancak bu konuya da çok takılmamak gerekiyor.

Sunucular!

Arkadaşlarla eğlenceli zamanlar geçirilmek elbette rekabet odaklı oyunlarda sunucu kalitesine de bağlı. Kuzey Amerika sunucularında 137 ms bir hız ile oyun deneyimi mümkün. Bu sunuculara da girseniz sorun yaşamıyorsunuz, oyuncu açısından da oldukça aktif.

Avrupa sunucularında ise 48 ms ile çok da rahat bir oyun deneyimi sizi bekliyor olacak. Bunun yanında Asya globale açık ve diğer özel sunucu ise Çin’e özel. Burası bizim için oldukça uzak elbette.

Sunucu sorunu bir kısım oyuncuyu rahatsız etse de ben bu konuda herhangi bir sorun yaşamadım.

Değerlendirme

Her bölümden ayrı bir zevk alarak oynadığım Party Animals, favori oyunlarımdan biri oldu diyebilirim. 362 TL’lik fiyatını hak eden oyun biraz Human Fall Flat, biraz da Fall Guys gibi görünse de zamanla oyuncular için özel bir yer edinecektir. Genel olarak en çok eleştirilen nokta sunucu problemi olsa da bunun Türk oyuncular için bir sorun olduğu söylenemez. Türkçe dil desteği olabilirdi ancak hayati bir öneme de sahip değil.

Nemo parası ve kurabiyelerle mağazadan oyun içi satın alım yapabiliyorsunuz. Bunların oynanışı etkileyecek bir özellikte olmaması elbette çok iyi olmuş. Bunun yanında 100’e kadar ödüllerini gördüğümüz ve sınırı olmayan oyun seviyenizin de kazandırdığı ödüller yine kozmetik eşyalar üzerine.

Kavga gürültü ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız Party Animals ile eğlencenin sınırı yok!


product-image

Party Animals

8.5

Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Login/Sign up