OGÖn İnceleme

Wild West Dynasty

0

Wild West Dynasty, Vahşi Batı’da geçen açık dünya hayatta kalma oyunu olarak tanıtıldı ve erken erişim olarak çıktı. Ailenizle birlikte kasabanızı kurduğunuz, ticaret yaptığınız ve haydutlara karşı mücadele ettiğiniz oyun, büyük bir hayal kırıklığı olarak piyasaya sürüldü. Gelin şimdi oyunun kısa hikayesine, temel mekaniklerine ve eleştirdiğimiz noktalara göz atalım.

Wild West Dynasty

Polonyalı bağımsız video oyun stüdyosu Moon Punch Studio tarafından geliştirilen Wild West Dynasty, 16 Şubat 2023’te PC platformuna erken erişim olarak geldi. Büyük umutlarla aldığım oyun, bir saatlik denemede kendini gösterdi…

Made with Unity yazısını oyunun girişinde gördüğüm anda başımdan kaynar sular aktı desem abartı olmaz. Hadi orasını geçtim, Türkçe dil desteğiyle çıkan oyunun henüz metin çevirileri tamamlanmamış. Orasını da geçtim grafikler, optimizasyon, animasyon ve dahası büyük bir hüsran… Toplitz Productions bu oyunu nasıl piyasaya sürdü, aklım almıyor…

Erken erişim sürecinde pek çok oyun inceledim. Oynadım. Ancak bu tam bir facia…

Wild West Dynasty hikayesi!

Annemizle birlikte (Annemiz gerçekten çok genç bir kadın olarak görünüyor… Neyse) yeni bir hayat kurmak için yola çıkıyoruz. Issız bir bölgeye geldiğimizde haydutlar tarafından saldırıya uğruyoruz. Annemiz cesurca savaşmasına rağmen vuruluyor ve ağır bir şekilde yaralanıyor. Tüm eşyalarımız çalınmış durumda oyuna başlıyoruz. Hikayenin ilk kısmı görsellerle anlatılmış duruma. Buradaki sahnelerde animasyonda bulunmuyor.

Wild West Dynasty

Karakterimiz Dakota ile maceramız başlıyor…

Annemizle aramızda geçen diyaloglarda bir tapudan bahsediyor. Ve gece yarısından sonra annemizin mezarının başında oyuna devam ediyoruz. Ed Hancock adındaki bir çiftçi ile ilk bölüm görevlerini yapıyoruz. Şuraya git bunu al buraya git şunu al tarzındaki görevlerle ilk kısmı tamamlıyoruz.

Wild West Dynasty

Ancak çok fazla devam edemedim. Daha fazla dayanamadım ve oyunu iade ettim. Oyun Medieval Dynasty gibi büyük bir potansiyele sahip. Açık dünyası, konusu ve mekanikleriyle böyle olmalıydı. Ancak olmamış.

Wild West Dynasty

Diğer detaylar!

Başta da belirttiğim gibi ne karakter yürüyüşü ne grafikler ne optimizasyon… Hiçbir şey oturmamış. Erken Erişim bu değildir arkadaşlar. Serinin ilk oyunu olarak kabul etmemiz gereken Medieval Dynasty böyle başlamadı ve bu noktalara gelmedi. Yıllarca takip ettik ve sonuç ortada ancak Wild West Dynasty, beklentileri karşılayamadı.

Wild West Dynasty

Unity’den dahi lisans alma tenezzülüne girmemiş bir stüdyo karşımıza cilalanmış fragman ve görsellerle çıktı. 249 TL’den satışa sunulan Wild West Dynasty, 23 Şubat’a kadar 199,20 TL’den satışta.

Wild West Dynasty

İncelemeyi yazarken duygusal davranmadım.

İşte İlk inceleme puanı…

Değerlendirme

Fikir çok iyi, Türkçe dil desteği düşünülmesi benim için artı değerler. Ancak oyun henüz beta aşamada. Satın almanızı tavsiye etmem. Bir süre daha zaman verip daha sonra tekrar değerlendirmekte fayda var. Bunu da Toplitz Productions için yapmak gerekiyor.

Oyuna ilişkin yorumlarınızı bekliyoruz. Görüşmek üzere!


product-image

Wild West Dynasty

4

1800'lerin Amerika'sında geçen ve rol yapma, şehir kurma, yaşam simülasyonu ve hayatta kalma türlerinin buluştuğu hikâye temelli bir oyun...

Olumlu Yönleri
  • Türkçe dil desteği 'çabaları'
  • Dönem müzikleri
Olumsuz Yönleri
  • Grafik ve animasyon.
  • Optimizasyon sorunları.
  • Erken Erişim aşamasında olmayacak kadar erken yapım bir oyun.
  • Oyun içi mekaniklerdeki sorunlar...
Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verification: 40e3d344c376c469
Login/Sign up