OGÖn İnceleme

One Military Camp

0

Bir kıtanın geleceği sizin ellerinizde. İdealinizdeki askeri kampı kurun ve yerel haktan en yetkin kişileri birliğinize alın. One Military Camp, simülasyon ve strateji oyuncuların mutlaka denemesi gereken diğer oyuncuların ise şans vermesi gereken bir yapım olarak bugün piyasaya sürüldü.

One Military Camp

Çavuş Hawkins yönetimindeki askeri kampımız emirlerinizi bekliyor! Kıtamız zorba bir düşman tarafından işgal edildi. Tek güvenli bölgede askeri kampımızı kurduk ve gönüllüleri toplayarak ilk mücadelemize başlıyoruz. One Military Camp, ‘tatlı’ grafik ve animasyonlarıyla etkileyici bir oyun olmuş diyebilirim. Arkasındaki isimlere göz atarsak oyun bağımsız bir stüdyo tarafından geliştiriliyor.

İspanyol Abylight Barcelona stüdyosu tarafından geliştirilen One Military Camp, Abylight Studios tarafından da 2 Mart 2023’te erken erişim olarak yayımlandı.

One Military Camp ön inceleme

Bir kışlada ne olması gerekiyorsa One Military Camp’da daha fazlası var diyebilirim. Görevimiz bu askeri kampın hem binalarını hem de birimlerini idare etmek. Ayrıca operasyonları yürütüp, yeni araştırmalar yapmak. İşim çok hepsine nasıl yetişeceğim diye endişelenmenize de gerek yok, Çavuş Hawkins her zaman yanınızda olacak. Çavuş yeri geldiğinizde sizi uyaracak hatta kızacak yeri geldiğinde de tebessüm edecek!

One Military Camp haritası

Haritamız oldukça geniş. Oyunun bu erken erişim sürümünde 100 görev bulunuyor. Yeni bölgeler ele geçirildikçe oralardaki banka veya kaynakları da kullanabiliyorsunuz. Tabii bir karşılığı var! Bankadan kredi çekebilir veya mühimmat için yaptığınız anlaşmalara başka şirketleri de dahil edebilirsiniz.

One Military Camp

Oyundaki kaynaklar yakıt, yiyecek, mühimmat ve tıbbi ekipman olarak dörde ayrılıyor. Her kaynak ayrı depolarda ve ayrı ayrı şirketlerden yapacağınız anlaşmalarla tedarik ediliyor. Oyun basit gibi görünse de pek çok detay mevcut. Elektrik altyapısından eğlence mekanına yatakhanelerden eğitim sahalarına kadar ilgilenmeniz gereken yapılar var.

One Military Camp ses, grafik ve animasyon performansı

Oyun giriş müzikleri dahil ses performansını gayet profesyonel buldum. Askeri ritimdeki müzikallerle buluşan oyunda grafik ve animasyonlarda gayet tatmin edici. Her personelinizi takip edip onları ayrı eğitimlere göndermeli ve hazır olduğunda cepheye sürmelisiniz. Bu eğitim ve sosyal aktiviteleri izlerken hiç sıkılmadım. Eğlenceli duruyor!

One Military Camp

Oyundaki teknik yapı genel anlamıyla oturmuş durumda. Bazı ufak tefek hatalar yok değil. Ancak bunu da erken erişim bir oyun için çok görmemek gerekiyor.

Haritada başlangıç bölgenizin yanında yer alan topraklara tek tek müdahale ediyorsunuz. Bunu oyun size bir tablo olarak gösteriyor. Bire bir bu mücadeleyi yaşayamıyorsunuz. Elbette bu da imkanlar ölçüsünde değerlendirilebilecek bir olay. Ama keşke o bölgelerdeki operasyonları da yönetme imkanımız olsaydı.

One Military Camp

Her gelen otobüs size yeni bir personel taşıyor. Girişte çavuş onları karşılıyor ve sizin emrinizi bekliyor. Gelen gönüllülerin özelliklerine göz atıyoruz ve ya kabul ya da reddediyoruz. Kabul ettiklerimizin hepsi de asker olmuyor elbette. Aşçısından teknikerine, araştırma personelinden sağlıkçıya kadar görevler mevcut.

Uzmanlıklar önemli, kampta geçirilen zamanda her karakter belli özelliklere sahip oluyor ve onlara özel yetenekler veriyoruz. Uzmanlaşan askerlerimizi ise operasyon bölgesine gönderiyoruz.

One Military Camp

Burada patlayıcı mühendisi ve iki askeri personele ihtiyacımız var. Her göre farklı uzmanlıklara ihtiyaç duyuyor. Buraya kadar anlattıklarım oyunun ilk kısmıydı. Dragan ve yandaşlarına karşı mücadele ettiğimiz bu kısım hikaye/kampanya bölümüydü bir de sonsuz modda oynayabileceğiniz alan mevcut.

One Military Camp

İnceleme için aldığımız basın anahtarında bu versiyona ulaşamadık.

One Military Camp erken erişimde ne vadediyor?

Erken erişimdeki oyunun yol haritası açıklandı. Büyük, dikkat çeken yenilikler oyuncuları bekliyor olacak.

Bunlar arasında yeni oyun etkinlikleri ve eş zamansız çok oyunculu mod, seviye atlama güncellemeleri ve yeni diller… Bu konuda Türkçe dil desteği için de bir talebimiz olacak.

Karargaha saldıran düşman birlikleri ve savunma füzeleri.

Değerlendirme

Uzun zamandır oyunu takip ediyordum. Strateji ve simülasyon oyunlarına ilginiz varsa tekrar söylüyorum bir fırsat vermeniz gerekiyor. 100’den fazla görev, tüm temel mekanikler ve 3 biyomun yer aldığı oyunda onlarca saat vakit geçirebilirsiniz. Elbette yeni güncellemelerle oyun daha da oturacaktır. Umarım başarılı bir lansman gerçekleşir.

Ön inceleme desteği için Abylight Barcelona’dan Miguel’e çok teşekkür ediyorum.

Oyun hakkındaki yorumlarınızı merak ediyoruz. Aşağıda bizimle paylaşırsanız seviniriz. Görüşmek üzere.


product-image

One Military Camp

8.5

Profesyonel ordunuzu kurmak için hazır mısınız? One Military Camp ile işgal altındaki topraklarınızı kurtarın!

Olumlu Yönleri
  • Grafik ve animasyonlar tatmin ediyor.
  • Ses ve müzik performansı yerinde.
Olumsuz Yönleri
  • Erken erişimde yaşanabilecek hatalar...
  • Türkçe dil desteği yok! Umarız eklenecek diller arasında yer alır.
Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verification: 40e3d344c376c469
Login/Sign up