İncelemeOG

Hi-Fi Rush

0

Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve Bethesda Studios tarafından da yayımlanan Hi-Fi Rush, Xbox ve Bethesda’nın Developer Direct etkinliğinde sürpriz bir şekilde duyuruldu ve aynı gün çıkışını gerçekleştirdi. Oyunseverlerin büyük bir ilgisini çeken oyunu tüm yönleriyle inceledik. Ritim tabanlı aksiyon macera oyunu olan Hi-Fi Rush komedi ve aksiyon animesi tadında eşsiz bir deneyim sunuyor.

Hi-Fi RUSH

Ritim tabanlı aksiyon macera oyunu Hi-Fi Rush, Xbox ve Bethesda’nın Developer Direct etkinliğinde sürpriz bir şekilde duyuruldu ve aynı gün içinde PC ve Xbox Series X|S platformlarına geldi. Kısa sürede büyük ses getiren oyunu tüm yönleriyle inceliyoruz.


Güzel bir hikaye ve biraz daha güzel mizah!

Eğer sizde aptal bir anti kahramanın başından geçen ve içerisi absürt komedi dolu olan hikayeleri seviyorsanız bu oyun tam size göre! Scott Pilgrim seven insanların ana karakterimiz Chai’yi sevmeme gibi imkanı yok. Chai bir kahraman değil ama kötü karakterde değil, Chai tam anlamı ile salak ve gelecekte rock yıldızı olmak isteyen bir karakter.

Komedi/Aksiyon animesi tadında bir deneyim!


Hi-Fi RUSH

Müzik çaları ile birleşen ana karakterimiz Chai kendisini hiç istemediği durumda bulur, robotik bir kedi ise ana karakterimize bu maceramızda eşlik eder. Oyunu yapan stüdyonun başındaki insanın animeler ile içli dışlı olduğunu anlamak için oyunu oynamanıza gerek yok ve hayır bu oyunu kötü yapmamış. Ne kadar animemsi olsa da oyun kendisini oynatmayı başarıyor.

Hİ-Fi RUSH

Karakterimizin dövüş yetenekleri oyun uzadıkça artıyor ve neredeyse her saatte bir yeni mekanikle karşılaşıyoruz, yeni mekanikler ise oyunun oynanılabilirliğini arttırıyor. Daha fazla mekanik daha fazla oyun süresi!

Ortalama üzeri müzikleri var fakat sıkmıyor

Bir ritim tabanlı aksiyon oyunundan ne beklersiniz? Harika müzikler fakat Hi-Fi RUSH bu konuda çok ileriye gidemiyor. Daha kaliteli müzik seçimi yapılabilirdi fakat bu kadarı kafi diyebilirim. Müzik ritimi ile vurma konusunda ise Hellsinger kadar takıntılı değil, dönüp bakıyorum müzikle ritmi ile vurmak hiç önemli değil.

Savaş mekanikleri gerçekten çeşitli ve eğlenceli!

Hi-Fi RUSH aslında kombo mekaniği ile dolu bir oyun, oyun içerisinde yapmanız gereken şey omuzunuzun üstünde uçan kedi parladıkça vuruş tuşlarına basmak.

Hi-Fi Pepirmint

Kedi her parladığın saldırınız daha fazla hasar atıyor ve kombo sonunda yuvarlak bir bar yavaşça doluyor ve zamanında tuşa basmamız isteniyor, zamanında tuşa bastığımız anda ise düşmanlara devasa hasar atıyoruz. Fakat ileride mekanik sayısı git gide artıyor.

Çok daha uzun kombolar daha uzun getiri!

Oyun içerisinde topladığım para birimi ile kendimize yeni yetenekler alabiliyoruz, mağaza içerisinden yeni kombo türleri ve özel saldırılarımızı artıracak seçenekler alabiliyoruz. Harita içerisinde topladığımız özel malzemeler canımızı, enerjimizi ve hasarımızı kalıcı olarak arttırabiliyoruz. Yani anlayacağınız ne kadar kusursuz oynarsanız o kadar hızlı güçlenebilirsiniz.

Hi-Fi Pepirmint

Boss savaşları ise gayet zevkli olmuş hatta size Ratchet ve Clank oynuyormuş hissi bile verebiliyor. Oyunumuzun 6 adet ana bossu mevcut tabii ki bu bossların karakterleri çok özel, anime izleyen insanlar bu karakter tiplemelerini kesinlikle başka yerlerden tanıyor olacak çünkü öyleler. Fakat bu oyun sadece anime izleyenler için değil Scott Pilgrim okuyanlar veya izleyenler içinde çok fazla tanıdık sima içeriyor


Değerlendirme

Peki gelelim bu oyuna tamı tamına 299TL verilir mi sorusunun cevabına, cevap hayır verilmez. Xbox Game Pass sahibi iseniz bu oyunu kaçırmadan oynamanızı tavsiye ediyorum fakat bu oyun için tam oyun fiyatı vermek biraz saçmalık olur. Oyunu oynamaktan ne kadar keyif alsam bile bu oyunu Xbox Game Pass ile oynadığım için aldım. 299TL için bu oyun biraz küçük ölçekli.

Hi-Fi RUSH

Eğer Xbox Game Pass üyesi iseniz bu oyunu kaçırmayın derim, kesinlikle şans vermeniz gereken bu senin iyi yapımlarından birisi.


product-image

Hi-Fi RUSH

7.7

Olumlu Yönleri
  • Mizah dolu hikayesi
  • Güzel karakterler
  • Kafa dağıtmak için birebir
Olumsuz Yönleri
  • Müzikleri daha iyi olabilirdi.
Can Çiftci
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü - Hayatım boyunca oyun dünyasına büyük ilgi duydum. Oyun dünyasındaki gelişmeleri tutkulu bir şekilde takip etmeye çalışıyorum.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Verification: 40e3d344c376c469
Login/Sign up