Oyun HaberleriOyun şirketleri ve stüdyoları

Yeni video oyun stüdyosu BulletFarm kuruldu!

0

Çinli şirket NetEase Games’in alt stüdyosu olarak kurulan BulletFarm, Unreal Engine 5 ile geliştirilen işbirliğine dayanan birinci şahıs nişancı AAA oyunu üzerinde çalıştıklarını da duyurdu.

BulletFarm

Call of Duty emektarı David Vonderhaar’ın yönetiminde, merkezi Los Angeles (ABD) ve Guangzhou (Çin) olan yeni oyun stüdyosu BulletFarm kuruldu. Çinli şirket NetEase Games’in alt stüdyosu olarak çalışacak stüdyo, işbirliğine dayalı birinci şahıs nişancı oyunu geliştirdiğini açıkladı.

Stüdyoda kreatif direktörü olarak Vonderhaar‘a deneyimli oyun tasarımcısı Chris Cowell eşlik edecek.

BulletFarm Stüdyo Başkanı David Vonderhaar, “Bu yeni stüdyoya başlamak bana konfor alanımın dışına çıkıp tamamen yeni ve farklı bir şey yaratma şansı verdi. Bu, üzerinde çalıştığım oyunlardan bir sapma ama zengin karakterlere, kusursuz mekaniklere, daha samimi hikaye anlatımına ve bol aksiyona olan tutkumu sergiliyor,” dedi. Vonderhaar, “NetEase bize bu yeni yolları keşfetmemiz ve oyunumuz için konsept ve fikirler oluşturmaya başlamak için gerçek özgürlüğe izin vermemiz için inanılmaz bir destek yapısı sağladı.” açıklamasında bulundu.

NetEase Games küresel yatırımlar ve ortaklıklar başkanı Simon Zhu şunları söyledi:

“NetEase Games, kendini tamamen BulletFarm’a bu yeni birinci şahıs deneyimini oluşturmak için gereken kaynakları ve desteği sağlamaya adamıştır.” “David’in liderliği ve stüdyoda bir araya getirilen oyun geliştirme yeteneklerinin ilk koleksiyonu, yeni izleyici kitlesinin yanı sıra mevcut hayranlarına da gerçekten benzersiz bir şey sunmaya hazırlanıyor.”


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.