HaberPC

Yama 5.0 sonrası Valorant’ta neler değişti?

0

22 Haziran’da gelen güncelleme ile Valorant’ta bazı değişiklikler mevcut. Yama 5.0 sonrası oyundaki değişikliklere bakacak olursak;

Valorant

Valorant 22 Haziran’da Bölüm 5’i oyunculara sundu. Uzun zamandır beklenen yeni harita Pearl oyuna gelmişken Split haritası ise Riot Games’in açıklamasına göre bir süreliğine harita havuzundan kaldırıldı. Ne zaman geleceği belli değil ancak harita üzerinde bazı değişiklikler olacağı kesin.

Valorant 5.0

Dereceli modunda, kademe sistemi düşükten yükseğe sırasıyla Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Diamond, Ölümsüz ve son olarak Radyant şeklindeydi. Yeni güncellemeyle beraber Yücelik kademesi Elmas ile Ölümsüzlük kademelerinin arasına eklendi. Riot Games’in açıklamasına göre en  fazla oyuncu sayısı Bronz ve Gümüş kademelerinde mevcut ve bu kademeler yükseldiğinde Elmas ve Platin kademelerinde çok büyük yoğunluk olması muhtemel. Bu nedenle yüksek kademelerin saygınlığını korumak ve bütün kademelerin becerilerini daha iyi tanımlamaya özen göstermişler. Özetle oyuncu dağılımı daha doğru bir şekilde yapılmak isteniyor.

Valorant Ascendant Kademesi

Jett’in Rüzgar Gibi yeteneği, Sova’nın Keşif Oku, Fade’in Musallat ve Chamber’ın Keskin Tarz yeteneğinde oyun esnasında mevcut olan hatalar da giderilmiş durumda. Son olarak 5. Bölüm 1. Kısım savaş bileti ve yeni kaplama seti Kaosun Başlangıcı oyunda yerini aldı.

Valorant Battle Pass
Valorant Kaosun Başlangıcı Set

Pelin Özkan
Oyun Günlüğü Haber Editörü / Oyun Günlüğü English News Editor

Comments

Yorumunuzu bekliyoruz.