Oyun Haberleri

Xbox’dan Kojima’ya ziyaret: Heyecan verici bir yolculuk başlıyor!

0

Hideo Kojima, sosyal medya hesabından Microsoft ekibiyle bir araya geldiğini paylaştı. Xbox’tan Aaron Greenberg, “Heyecan verici bir yolculuk başlatmak adına mühendislik, bulut, pazarlama ve üretim ekiplerini bir araya getiriyoruz.” dedi.

Xbox – Kojima

Metal Gear, Boktai ve Death Stranding oyun serilerinin yapımcılığını yapmış Japon video oyun tasarımcısı Hideo Kojima, 2022 yılının haziran ayında bulut oyun servisinin önemli yer kaplayacağı yeni oyunu için Microsoft ile iş birliğinde bulunacaklarını açıklamıştı.

Çarşamba günü Hideo Kojima bir takım görüntüler paylaşarak Xbox Game Studios yetkililerinin kendilerine ziyarette bulunduğunu bizlerle paylaştı. Xbox pazarlama bölümünün genel müdürü Aaron Greenberg Kojima’nın tweetini şu sözlerle alıntıladı “Xbox Game Studios yayıncılık ekibimizle Kojima Productions’a ilk ziyaretimiz. Heyecan verici bir yolculuk başlatmak adına mühendislik, bulut, pazarlama ve üretim ekiplerini bir araya getiriyoruz.”

Aaron Greenberg tweeti

Kojima ve Xbox birlikteliği neler vadediyor?

The Guardian‘a verdiği röportajda gelecek projesine çok kısa değindi. Kojima gelecek projesini yıllardır yapmayı istediğini ancak teknolojinin bugüne kadar el vermediğini söyledi. Kojima iddialı demeçler vermekten kaçınmadı ve “Neredeyse yeni bir medya aracı gibi olacak. Eğer başarılı olursa yalnızca oyun sektöründe değil film sektöründe dahi işler değişim gösterecek.” sözlerini söyledi.

IGN’e verdiği Nispeten daha yeni bir röportajında ise Kojima şu sözleri kullandı “Microsoft ile üzerinde çalıştığımız projeye 5-6 yıldır kafa yoruyordum. Proje daha önce kullanılmamış bir altyapı gerektirdiğinden dolayı bir çok büyük şirketin kapısını çalıp sunumlar gerçekleştirdim fakat gerçekten deli olduğumu düşünüyor gibi davrandılar. Nihayetinde beni anladıklarını belirten Microsoft oldu. Teknoloji kısmı da dahil olmak üzere şu anda onlarla beraber çalışıyoruz.”

Kojima’nın verdiği demeçlerden yola çıkarak daha önce görülmemiş bir şey ortaya çıkarmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Bu süreçte Microsoft gibi bir devle çalışması işlerini kolaylaştıracaktır. Birlikteliğin neler getireceğini zamanla göreceğiz.

Arda Bahçekapılı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - Oyun Günlüğü English News Editor