Oyun HaberleriPCPlayStation

Xbox aylık 120 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak rekor kırdı!

0

Microsoft’un verilerine göre Xbox, Aralık 2022’de sona eren çeyrekte 120 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşarak rekor kırdı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Xbox Game Pass’in ‘yeni zirvelere’ ulaştığını söyledi.

Xbox Game Pass

Microsoft, 2023 mali yılının 2. çeyreğinde Xbox’ın aylık aktif kullanıcı sayısının, düşen oyun gelirlerine rağmen 120 milyona ulaşarak rekor bir seviyeye ulaştığını açıkladı.

Şirketin icra kurulu başkanı Satya Nadella, “Oyunculara istedikleri yerde, istedikleri zaman ve istedikleri şekilde harika oyunlar oynamaları için daha fazla seçenek sunma tutkumuzu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Game Pass abonelikleri içinde konuşan Nadella, bu rekoru ‘yeni zirveler’ olarak nitelendirirken, Game Pass’e de değer katmak için yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Ayrıca şirketin, Riot Games ile olan ortaklığına da değinen Satya Nadella, ZeniMax ve Xbox Game Studios‘un yeni büyük bütçeli oyunlar geliştirdiklerini ve bundan dolayı heyecanlı olduklarına dikkat çekti.

Rekor kıran rakamlara rağmen Microsoft’un aynı çeyreğe ilişkin mali raporlarında, toplam oyun gelirlerinin yüzde 13 düştüğü gözlendi. Benzer şekilde Xbox donanımında da yüzde 13’lük bir gerileme görüldü.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü