Oyun HaberleriPC

Valorant’ın yeni haritası Sunset, 7.04 güncellemesi ile oyuna eklendi

0

Riot Games’in geliştirdiği karakter tabanlı taktiksel nişancı oyunu Valorant’ın yeni haritası Sunset, 7.04 güncellemesi ile oyuna eklendi.

Valorant

Los Angeles, Kaliforniya merkezli ABD’li video oyun yapım ve dağıtım şirketi Riot Games‘in 2 Haziran 2020’de dünya çapında piyasaya sürdüğü 5v5 karakter tabanlı taktiksel nişancı oyunu Valorant‘a 7.04 güncellemesi ile Sunset adlı yeni bir harita eklendi.

Los Angeles’tan esinlenerek tasarlanan Sunset; yemek kamyonları, Art Deco ve Mission tarzı mimari, trafik, neon günbatımı ve bazı yerel graffiti sanatçılarının çalışmaları gibi Los Angeles’ın pek çok vazgeçilmez kültürel öğesini barındırıyor. 3 koridorlu ve 2 bölgeli bu haritada oyuncuların izleyecekleri stratejilerde Orta kontrolüne önem vermesi gerekecek.

Oyunun rekabetçi sistemi Premier için de bir dizi yeni gelişme var. Bu güncellemelerle oyuna resmi kümeler eklenirken, haftalık karşılaşmalar artık rekabetçi harita havuzundaki 7 haritanın hepsini kapsayacak ve bundan sonra oyuncuların kariyer geçmişleriyle sonuçları takip edilecek.

Bunun yanı sıra Premier ilerleyen zamanlarda VCT’yle de ilişkilendirilecek. Profesyonel seviyeye giden bu yolla ilgili ilk değişiklikler 2024’ün başlarında hayata geçecek.


Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir