Oyun Haberleri

Ubisoft önümüzdeki finansal yılda 11 oyun yayımlayacak!

0

Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy’s Rainbow Six gibi oyunlarıyla tanınan Fransız devi Ubisoft 2023-2024 mali yılı içerisinde 11 tane oyun yayımlamak istiyor.

Ubisoft

Geçtiğimiz seneyi gerek finansal, gerek kurumsal olarak istediği gibi geçiremeyen Ubisoft, bu sene farklı kararlar alarak, yeni yılda iddialı olmaya çalışacak. Son zamanlarda finansal açıdan zor günler yaşayan Fransız asıllı oyun geliştiricisi, Ghost Recon: Frontline ve Splinter Cell VR dahil olmak üzere bazı oyunlarını iptal etmişti.

Insider Gaming’den sızıntı haberleriyle tanınan Tom Henderson, Ubisoft’un 2023(Nisan)-2024(Mart) mali yılı içerisinde yayımlamak istediği oyunları sıraladı.

İşte oyunların listesi;

Tom Clancy’s The Division Heartland: Hayali bir Orta Amerika kasabasında geçen, oynaması ücretsiz bir hayatta kalma-aksiyon, çok oyunculu nişancı oyunu. PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S ve Amazon Luna platformlarında piyasaya sürülecek.

Avatar: Frontiers of Pandora: Massive Entertainment tarafından geliştirilen, birinci şahıs aksiyon macera oyunu. PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Amazon Luna için çıkacak.

XDefiant: Yoğun silahlı çatışmaya ve hızlı tempoya dayanan oynaması ücretsiz bir nişancı oyunu. PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Amazon Luna platformlarında bulunacak.

Assassin’s Creed Mirage: Seriyi köklerine döndürecek olan oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Amazon Luna platformlarında ulaşılabilir olacak.

Skull & Bones: 2013 yılından bu yana geliştirilme aşamasında sorun yaşayan gemi savaşlarına dayalı açık dünya oyunu PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Amazon Luna platformlarında yayımlanacak.

Project Orlando: The Crew 2’nin ek paketi olarak düşünülen proje daha sonra bağımsız bir yapıma dönüştü. Oyunun çıkacağı platformlar henüz bilinmiyor.

Assassin’s Creed Nexus: Assassin’s Creed evreninde geçen bir VR oyunu. 16 ayrı görevi, seriden aşina olduğumuz karakterlerle yapabileceğiz. Meta Quest 2 için çıkması bekleniyor.

Tom Clancy’s The Division Resurgence: Ana seriyi mobil platformlara taşıyacak oyun. The Division Resurgence, diğer oyunlar ile aynı evrende geçecek fakat bağımsız hikayeye sahip olacak. iOS ve Android için çıkacak.

Rainbow Six Mobile: Beğenilen Rainbow Six serisinin, oynaması ücretsiz mobile uyarlanmış hali. iOS ve Android için çıkacak.

Assassin’s Creed Codename Jade: Assassin’s Creed’in antik Çin’de geçen açık dünyaya sahip mobil oyunu. iOS ve Android için çıkacak.

Assassin’s Creed Netflix iş birliği: Netflix ve Ubisoft’un ortak çalışmasıyla yapılacak orjinal bir mobil oyun olacak. Oyun herhangi bir reklam veya oyun içi satım alım içermeyecek. Yalnızca Netflix’e özel olacak.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir