Oyun Haberleri

Ubisoft, Beyond Good and Evil 2 üzerine çalışmaya devam ediyor!

0

Son zamanlarda çıkması beklenilen çoğu oyununun iptal veya erteleme haberini aldığımız Ubisoft, Beyond Good and Evil 2 oyunu için böyle bir durum olmadığını açıkladı.

Beyond Good and Evil 2

Oyun dünyasında birbirinden farklı birçok markanın sahibi olan Ubisoft, yakın zamanda Skull and Bones oyununun ertelendiğini ve adı açıklanmayan üç projesinin iptal edildiğini açıklamıştı. 2009 yılında duyurulan ve sonrasında gelişim süreci hakkında bilgi verilmeyen Beyond Good and Evil 2 içinse Ubisoft içinden bir konuşmacı, PCGamesN adlı oyun haber sitesine yaptığı açıklamada hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve ekibin oyunculara verdiği hırslı sözünü yerine getirmek için sıkı çalıştığını aktardı.

Duyurulmasından 9 sene geçtikten sonra 2018 yılındaki E3 konferansında sinematik fragmanını izlediğimiz Beyond Good and Evil 2 için Insider Gaming’den Tom Henderson, geçtiğimiz kasım ayında hala erken geliştirme aşamasında olduğunu ve 2018’de gösterilen gelişmenin sıfırlandığını iddia etmişti. Ancak, orijinal oyunun yapımcısı Michael Ancel, 2020 yılında Ubisoft’tan ayrılmadan önce bu devam oyununun geliştirildiğini ve dopdolu bir açık dünya olacağını aktarmıştı.

Beyond Good and Evil 2, Ubisoft’un açıklamalarına göre hala geliştirilme sürecinde. 2023 yılında bütçe açısından sorunlar yaşayan ve bu yüzden elindeki ünlü markalara odaklanmak isteyen Ubisoft’un yakın zamanda Beyond Good and Evil 2 hakkında yeni bir gelişme açıklayıp açıklamayacağını göreceğiz.  


Tuana Seda Hürmen
Oyun Günlüğü Yazarı