Oyun HaberleriPC

Total War: Warhammer 3, DLC yol haritası açıklandı

0

Total War: Warhammer 3, 2023 yol haritası, bir sonraki yıl için DLC’leri ve güncellemeleri ayrıntılı olarak açıklandı.

Total War: Warhammer 3

Creative Assembly, Total War: Warhammer 3‘ün sonraki 12 ay içindeki genişlemelerin nasıl olacağını belirledi. DLC yol haritası, üç genişleme paketi ayrıntılı olarak açıklandı.

Her biri için efsanevi kahraman ekleyen bir “ücretsiz DLC” ile eşlik edilecek. Ayrıca, her DLC arasında hata düzeltmeleri, denge değişiklikleri ve diğer eklemeler için ara yamalar gelecek.

Bu ara yamalardan ilki, son zamanlarda çıkan Forge of the Chaos Dwarfs’un ardından üstünde çalışılmaya başlandı. 3.1 Güncellemesi, Immortal Empires senaryosuna bir Chaos Dwarf temalı son oyun senaryosu, daha fazla paralı asker Renown Regiments of Renown, başka bir efsanevi kahraman ve “Birden fazla çökme ve performans düzeltmeleri, hata düzeltmeleri, oynanış iyileştirmeleri” getirecek ve Mayıs sonunda çıkacak.

Shadows of Change, takvimdeki ilk DLC’dir. Mevcut ırklar için önceki DLC’ler ikisine odaklanırken, bu sefer üç ırk alacak: Tzeentch, Cathay ve Kislev’in hepsi yeni bir Efsanevi Lord’a (Changeling, the Monkey King ve Mother Ostankya) ve yeni birimlere sahip olacak ve bir Efsanevi Kahraman da dahil edilecek.

Tümü için ücretsiz olarak eşlik edecek eklentiler de bir Efsanevi Kahraman olacak, “Değişim Efendisi tarafından bozulmuş bir ön hat savaşçısı!” Belki de Breath of Life’a sahip eski bir şövalye olan Aekold Helbrass. Aynı zamanda, Immortal Empires için başarımlar sonunda eklenecek, DLC’deki ırklar yeniden dengelenecek, “oyuncu metası ve senaryo AI” ile ilgili bir AI güncellemesi yapılacak, yerleşim savaşlarına daha fazla iyileştirme olacak. Hepsi 2023 yazında bekleniyor.

Total War Warhammer 3

Büyük bir boşluktan sonra, Thrones of Decay, kışın gelecek olan bir sonraki DLC’dir. İlginç bir şekilde, odaklanacağı üç ırkın ikisi, ilk oyunda tanıtılan eski ırklardır. Bu, Warhammer 3’ün Nurgle’ı yanı sıra İmparatorluk ve Cüceler’in uzun zamandır beklenen barışa kavuşacağı anlamına geliyor. Efsanevi Lord ve bir Efsanevi Kahraman dahil olmak üzere yeni birimler olacak. Nurgle ve İmparatorluk’un eşleştirilmesi göz önüne alındığında, yeni lordların Tamurkhan Maggot Lord ve ünlü rekabeti eğlenceli bir senaryo için yapabilecekleri Elspeth von Draken olması muhtemel.

Eşzamanlı güncelleme, “Khaine’in Kılıcı”na benzer şekilde birbirleriyle savaşmak için fraksiyonlara ait bir sanat eseri olan Nemesis Taç’ı gibi ücretsiz öğeler içerecek ve başka bir Efsanevi Kahraman da katılacak. Bu, hava gemisi mucidi ve Slayer Malakai Makaisson veya İmparatorluk kuşatma mühendisi Josef Bazalgette gibi bir mühendis karakterine işaret eden bir ipucu olabilir.

Yol haritasındaki son madde de en belirsiz olanıdır ve isimsiz üçüncü bir DLC’nin 2024 baharında geleceğini belirtiliyor. Hangi ırklara odaklanacağı söylenmese de, ona eşlik eden pembe ve mor art work, Slaanesh’in bunlardan biri olacağı tahmin ediliyor.


Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023