Oyun Haberleri

Total War geliştiricileri üçüncü stüdyolarını açtı!

0

Creative Assembly, Sussex ve Sofya’nın ardından Kuzey Doğu İngiltere’de bir stüdyo açtığını duyurdu.

Creative Assembly

Total War ve Alien: Isolation gibi oyunların geliştiricisi Creative Assembly, yeni bir stüdyo açtı. İngiltere’nin Sussex ve Bulgaristan’ın Sofya şehirlerindeki stüdyolarından sonra üçüncü birim Newcastle’da açıldı.

Yeni stüdyo, Creative Assembly North (CA North) adını taşıyacak ve esnek bir ekip tarafından yönetilecek. Sussex’teki ana CA stüdyosu ile birlikte duyurusu yapılmamış bir proje üzerinde çalışacaklar.

Giselle Stewart, Ubisoft’un Driver serisi, The Crew ve Grow Home/Grow Up gibi oyunların geliştiricisi Reflections‘ın eski lideri, yeni Newcastle stüdyosunun başında yer alacak. Stewart, “İngiltere’nin en eski ve en büyük stüdyolarından birinin tam desteği ve bilgisiyle sıfırdan yeni bir geliştirme stüdyosu başlatmak son derece heyecan verici. Esnekliği, hızlı iterasyonu ve yaratıcılığı benimseyerek, yerler arası işbirliğini teşvik edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Creative Assembly, yakın gelecekte yeni ve henüz duyurulmamış bir projede çalışacak yaklaşık 100 yeni geliştirici (hem yaratıcı hem de teknik roller) ile büyümeyi planlıyor. Bu projenin hızlı hareket eden iteratif geliştirme sürecinin “erken prototip aşamasında” olduğunu söylüyorlar. Yeni stüdyo, “sürekli iyileştirme” konusuna odaklanacak bir ekip de barındıracak. Bu durum, “araçlar, iş akışları ve geliştirme deneyimi alanlarında sürdürülebilir sürekli iyileşmeyi hedefleyen Creative Assembly ile işbirliğini desteklemek” anlamına gelecektir.

Creative Assembly, şu anda SEGA çatısı altında ve Alien: Isolation ve Total War: Warhammer üçlemesi gibi oyunlarla büyük başarı yakaladıktan sonra on yıl boyunca güçlü bir büyüme yaşadı. Şu anda Total War: Warhammer için Forge of the Chaos Dwarfs ve Hyenas adlı yeni genişlemeler üzerinde çalışıyorlar. “Creative Assembly North, İngiltere’nin en büyük oyun şehirlerinden birinde bizi konumlandırıyor. Projelerimize daha fazla inanılmaz yetenekler getirmenin yanı sıra, yeni bir sürekli iyileştirme ekibinin kurulması, insanlarımız için sürekli gelişen bir geliştirme deneyimine katkıda bulunarak tüm ekiplerimize sürdürülebilir faydalar sağlayacak” dedi Gareth Edmondson, Creative Assembly’nin stüdyo yöneticisi.


Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023