Oyun HaberleriPCPlayStation

The Wolf Among Us 2 ertelendi!

0

2023 yılı içerisinde çıkması planlanan The Wolf Among Us 2: A Telltale Series henüz belli olmayan bir tarihe ertelendi.

The Wolf Among Us 2

Telltale Games ve Adhoc Studio tarafından geliştirilen ve Telltale Games ve Athlon Games tarafından da yayımlanması planlanan grafiksel macera oyunu The Wolf Among Us 2, süresiz olarak ertelendi. Twitter hesabından yapılan açıklamada The Wolf Among Us 2’nin 2023 yılında çıkış yapamayacağı aktarıldı.

Erteleme duyurusu

The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi ne zaman?

The Wolf Among Us 2’nin çıkış tarihi şu an itibariyle belli değil. Telltale Games oyunun 2023 yılı içerisinde çıkmayacağını belli etti ve kapıyı aralık bıraktı.

2019 yılında geliştirme aşamasının henüz başlangıcında duyurusu yapılan The Wolf Among Us 2 bir çok sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Telltale şirketini sarsan maddi sıkıntıların yarattığı kriz, Covid-19 ve ardından oluşan sıkı iş gücü piyasası oyunun geliştirme sürecine büyük hasar verdi. Ardından oyunun Unreal Engine 5‘e geçirilme kararıyla birlikte o vakte kadar yapılan her şeyin yeniden elden geçirilmesi gerekti.

Telltale tarafından The Wolf Among Us 2’nin ertelenmesine dair yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“…The Wolf Among Us 2 hakkında önemli bir gelişme.

The Wolf Among Us 2’yi 2023 yılı ardında bir tarihe ertelemek gibi zor bir karar aldık.

Bunu duymak sizler için sinir bozucu olacaktır, farkındayız.

Çalışmalara 2020 yılında başladık ve Bigby ile kalan Fabletown çetesi üyelerinin hikayesini sizlere aktarmada kararlıyız. Fakat daha fazla zaman gerektirecek. Bu haberi duymak bizi en az sizler kadar üzüyor hatta bunu duyurma zorunluluğu daha da kötü hissetiriyor.

Ancak çalışmalarımız sürüyor

Hayranlarımızın hakettiği devam oyununu sunmaya kendimizi adadık ve ekibimizin sağlığını göz önünde bulundurarak oyun için gereken her şeyi yapıyoruz.

Sabrınız ve anlayışınız için minnettarız.

Telltale Ekibi.”
Arda Bahçekapılı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - Oyun Günlüğü English News Editor