Oyun HaberleriPlayStation

The Witcher 3, PS5’teki performansıyla God of War Ragnarök’ün önüne geçti!

0

Metacritic verilerine göre PS5’teki performansıyla The Witcher 3, God of War Ragnarök’ün önüne geçti.

The Witcher 3: Wild Hunt

PS5, Xbox Series ve PC güncellemelerinden tuttuğunu koparan The Witcher 3, yeni nesil güncellemesi ile God of War Ragnarök‘ü gölgede bıraktı. Yeni nesil güncellemesiyle birlikte yenilenen oyun, ilk PC çıkışında yaşanan kaotik havayı unutturdu ve CD Projekt Red, bu güncellemeyle oyuncular arasındaki yerini temellendirdi. Metacritic verilerine göre PS5’teki performansıyla The Witcher 3, God of War Ragnarök’ün önüne geçti.

Derecelendirmede kafa kafaya olduklarını belirmekte fayda var; 2022 yılında PS5’te en yüksek notu alan God of War Ragnarök, The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition oyununun gerisinde kaldı. İlk sırada ise Elden Ring bulunuyor; GOTY 2022 ödülünü kazandıktan sonra tahtı ikisinden birine bırakır mı, merak konusu. Metacritic üzerinden yapılan bu oylamaların oyuncular tarafından yapıldığını ve sıranın değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

The Witcher 3, PS5 üzerindeki performansıyla eleştirmenlerden ve oyunculardan pozitif dönüşler aldı. CD Projekt Red, aynı zamanda The Witcher 4 ve The Witcher Remake ile uğraşıyor. Bu seriyi uzun bir süre canlı tutmaya ve hayranlara güzel oyunlar vermeye niyetliler!


Tuana Seda Hürmen
Oyun Günlüğü Yazarı