Oyun HaberleriPCPlayStation

The Sims 5 ‘Project Rene’ yeni oyun mekanikleri oldukça etkileyici!

0

Project Rene Oyun Direktörü Grant Rodiek, Project Rene kod adıyla duyurulan The Sims 5 hakkında yeni detayları açıkladı.

Project Rene Oyun Direktörü Grant Rodiek

Yeni nesil Sims deneyimi için tasarlanan ve ‘Project Rene‘ adıyla duyurulan The Sims 5 hakkında yeni detayları Behind The Sims video serisinin birinci bölümünde aktaran Project Rene Oyun Direktörü Grant Rodiek, ‘deneyimin küçük bir parçasını’ bazı oyunculara sunduklarını açıkladı.

Uzun yolculuğun sadece başlangıcı olarak değerlendiren Rodiek, “Yapacak çok şey var. Yıllar öncesinden bahsediyorum ancak bu heyecan verici” ifadelerini kullandı.

Project Rene ilk oyun testi başladı!

Oyunu, oyuncularla el ele geliştirmek istediklerini söyleyen Rodiek, “Neyin eğlenceli olduğunu, işe yaradığını, karmaşık olduğunu, revize edilmesini gerektiğini bulmaya çalışıyoruz.” dedi.

Apartman özelleştirmesi ile yeni alım ve satın modu eklediklerini aktaran Rodiek, bunu diğer oyuncularla gerçek zamanlı çok oyunculu olarak da yapabileceklerini belirtti. Bu özellik mobilya ve NPC paylaşımı için test ediliyor.

PC ve mobilde eş zamanlı oyun deneyimi!

“Bu çok büyük bir zorluk” diyen Rodiek, PC ve mobilde uyumlu olacak oyun hakkında şunları söyledi:

“Bizi çok heyecanlandıran şey The Sims oynamak için tüm engelleri kaldırabiliyor olmamız. Şunu kastediyorum; evde PC’nizde 4 saat oynadınız daha sonra telefonu elinize aldınız ve bu farklı bir deneyimdir. Nerede olursanız olun The Sims’i engelsiz, kısıtlamasız oynayabileceğinizdir.

The Sims 5 çok oyunculu mu olacak?

Grant Rodiek, büyük bir merakla beklediğimiz bu soruya, “Project Rene her ikisi de olabilir. Yani, bu büyük bir anlaşma. Ama gerçek şu ki: Evet oyuncularımızın tek oyuncuda hikayelerini ve fikirlerini o samimi kişisel deneyimi yaşamak istediklerini biliyoruz ancak başkalarıyla yapabileceğiniz, paylaşabileceğiniz gerçekten harika şeyler de var. Şimdi akılda tutulması gereken bir şey, Project Rene’nin bir MMO (Devasa Çok Oyunculu Çevrim İçi Oyun) olmadığıdır. Yaptığınız her şey her zaman diğer insanlarla olduğu bu halka açık, paylaşılan alan değildir. Kendi başınıza, kendi şartlarınıza göre oynayabilirsiniz. Ve sonra yine, kendi şartlarınıza göre istediğiniz zaman, gelip sizin oynamaları için başkalarını davet edebilirsiniz.

Project Rene hangi aşamada?

Rodiek, bu ilk kısımda son olarak oyunun geliştirilme aşamasından bahsetti ve “Şu anda oyunu daha iyi hale getirmek için bu bilgileri kullanabilmek için son oyun testimizi analiz etmeye gerçekten odaklandık. Project Rene’yi muhteşem kılmak için önümüzde uzun bir yol var.” dedi.

Dünya çapında çalışan bir ekip!

Behind The Sims video serisinin ikinci bölümünde geliştirici ekip bizleri karşıladı. “The Sims’in bir sonraki evrimi olan Project Rene üzerinde çalışan dünya çapında bir ekibimiz var” denildi.

İşte öne çıkan detaylar:

Aydınlatma

Aydınlatma, bir oyunun görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ekip, hem PC hem de telefonunuz için son derece özelleştirilebilir ve duygusal açıdan yankı uyandıran hikayeleri desteklemek için heyecan verici yeni teknolojileri benimsiyor.

Animasyon

Animasyon vizyonu, “odayı oku” ifadesine dayanmaktadır, bu da oyuncuların Sim’lerimizin nasıl hissettiklerini ve ne düşündüklerini sadece nasıl davrandıklarından bilmelerini istediğimiz anlamına gelir. Bu, çeşitli nesneler ve sosyalleşme özellikleri üzerinde çalışması gereken çeşitli tutumları, duyguları ve duruşları desteklediğimiz anlamına gelir.

Sim Rutinleri

Bu kavramı daha iyi anlamak için, Sim’lerin evde ve daha geniş bir mahallede nasıl yaşadığını anlamak için basit prototipler kullanıyoruz, popülasyonların, rutinlerin ve bir Sim’in neler görebileceğini ve yapabileceğini derinlemesine inceliyoruz.

Erken Simülasyon

Simülasyonun ilk versiyonunda bu temel fikirleri 3 boyutlu modeller, animasyonlar, sesli ve yazılı davranışlarla yavaş ama emin adımlarla hayata geçiriyoruz. Bu, Sim’lerin evlerinde gezinmesini ve ihtiyaçlarını karşılamak için nesnelerle etkileşime girmesini gerektirir. Bu hızla gelişiyor ve yakında size daha heyecan verici görüntüler göstermek için sabırsızlanıyoruz.

Saç Modelleri

Ayrıca, geniş bir insanlık yelpazesinde çok çeşitli saç stillerini nasıl modelleyeceğimizi ve esnek renklendirme gibi seçeneklerin kilidini nasıl açacağımızı bulma sürecindeyiz. Kendinizi iyi temsil edilmiş hissetmenizin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz ve bu bir Sim için de farklı değil.

Sosyalleşme

Sosyalleşme, bu deneyimin kritik bir yönüdür, ancak ekranda her zaman çok şey olur! Ekip, canlandırma, konuşma ve düşünceleri işleme gibi bilgilerin ne kadar fazla olduğunu, neyin öne çıktığını ve nihayetinde oyuncuların Sim’lerinin ne düşündüğünü anlamalarına yardımcı olan şeyleri daha iyi anlamak için temel görselleri ve yer tutucu içeriği kullanıyor.

Bu, geliştirmenin henüz ilk aşamalarında ve Project Rene’nin lansmanından hâlâ yıllar var, ancak ilerlememizin ayrıntılarını sizinle paylaşmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz!

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir