Oyun Haberleri

The Last of Us dizisi 2 günde 10 milyondan fazla izlendi!

0

HBO’nun oyun uyarlaması The Last of Us dizisinin prömiyer bölümü yayınlandığı ilk iki gün boyunca 10 milyondan fazla izleyiciye ulaştı.

The Last of Us – Joel (Pedro Pascal) ve Ellie (Bella Ramsey)

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü yayınlanan The Last of Us bir rekor kırarak, HBO‘nun 13 yıl sonra en büyük ikinci açılışını yapan dizi oldu. İki günde 10 milyondan fazla izlenen The Last of Us bu başarısıyla Euphoria, Game of Thrones ve Chernobyl gibi birçok diziyi geride bıraktı.

En yüksek seyirci rekoruna sahip olan House of the Dragon ise daha ilk gecesinde 10 milyon izlenmişti. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde bu sayıya ulaşan dizinin uluslararası rakamları açıklanmadı.

Serinin ortak yaratıcısı ve dizinin yapımcısı, Neil Druckmann ile Craig Mazin bu olumlu geri dönüşlerden oldukça memnun olduklarını söylediler. Eleştirmenler tarafından da tam not alan dizinin, daha şimdiden büyük bir başarı elde ettiğini söylemek lazım. The Last of Us bu hızıyla devam ederse, HBO‘nun devam sezonu için yakın zamanda yeşil ışık yakması muhtemel gözüküyor.

Dünya genelinde HBO Max platformu üzerinden yayınlanan The Last of Us’ı, Türkiye’de BluTV üzerinden izleyebilirsiniz. Dizinin ilk sezonu toplamda 9 bölümden oluşacak.


Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir