Oyun HaberleriPCPlayStationXbox

Bethesda’dan 30. yıla özel Elder Scrolls 6 mesajı!

0

The Elder Scrolls’un 30. yılı kutlama mesajında The Elder Scrolls 6 için önemli bir açıklama geldi.

Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls serisi Bethesda’nın oyun dünyasına kattığı en başarılı rol yapma serilerinden bir tanesi. Köklü serinin 30. yıl dönümünü kutlayan Bethesda X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptıkları açıklamada merakla beklenen The Elder Scrolls 6 hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

E3 2018 sunumunda beklenmedik bir şekilde duyurulan The Elder Scrolls 6’nın geliştirme aşamasında olduğunu yaklaşık 6 yıl önce öğrenmiştik. O dönemde önceliğin Starfield’da olduğunu biliyorduk. Geçtiğimiz sene çıkışıyla birlikte topluluğu ikiye bölen Starfield bir çok oyuncu hayal kırıklığı olarak karşılandı. Öte yandan azımsanmayacak bir kesimse oyunun haketmediği kadar negatif eleştiri aldığını hatta linç edildiğini savundu.

Bethesda bu sancılı süreci atlatmış olmalı ki geçtiğimiz gün The Elder Scrolls serisinin 30. yıl dönümüne özel paylaştıkları gönderide The Elder Scrolls 6’nın geliştirme sürecine devam ettiklerini açıkladı.

Bethesda serinin üçüncü asrını kutlarken yeni oyunun geliştirme aşamasında olduğunu aktarmakla kalmadı ve Elder Scrolls 6’nın geliştiriciler tarafından oynanabilecek aşamaya geldiğini aktardı. Buna rağmen Bethesda henüz geliştirme sürecinin erken aşamasında olduklarını daha önceden aktarmıştı.

Oyunun çıkış tarihine dair herhangi bir bilgi yok. Ancak geçtiğimiz günlerde Bethesda’nın eski dizayn yöneticisi Bruce Nesmith Elder Scrolls 6 hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Nesmith serinin yeni oyunun tıpkı eski oyunlarda olduğu gibi deneyerek öğrenme modelini sürdüreceğini ve benzer bir seviye atlama sistemi sunacağını aktarmıştı.

Yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere duyuruluşunun ardından 6 yıl geçmiş olmasına rağmen oyun henüz hala emekleme aşamasında. Elder Scrolls 6’ya dair yeni açıklamalar ve haberler geldikçe sizlere aktarıyor olacağız.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Arda Bahçekapılı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - Oyun Günlüğü English News Editor