Oyun HaberleriPC

Teneke Kafalar 2024 oyunlarını duyurdu!

0

Feign ile Türkiye pazarında büyük ses getiren Teneke Kafalar, yeni yılda büyük bir sürpriz yaparak Trakonius, Ocean Gap ve Throwia dahil olmak üzere yeni oyunları hakkında bilgiler verdi.

Trakonius

Türk video oyun geliştirici ve yayıncısı Teneke Kafalar, 2024 yılında çıkaracağı oyunları duyurdu. Stüdyo’nun Feign ile yakaladığı başarı diğer oyunlarına da yansıyacak mı göreceğiz. Gelin şimdi bu senenin iddialı yapımlarına göz atalım.

Teneke Kafalar 2024 oyunları

1- Trakonius

Aksiyon ve rol yapma türünde olan Trakonius oyununda karakterimiz bir gladyatör ve temel mantığında Bosslarla dövüşüp gelişmek ya da bir diğer tabirle kasılmak bulunuyor. Öldüğünüzde ise bazı kalıcı güçlendirmeler harici karakteriniz sıfırlanıyor ve oyuna en başından bir daha başlıyorsunuz. Bu da oyundaki farklı oynanış türlerini deneyimleme imkânı sağlıyor. Tank, Saldırı Hızı ve Kritik Saldırı şu anda gelişim sürecinde olan oyunun bazı karakter çeşitleri. İlerleyen zamanlarda yapımcının hedefi oyuna çok daha fazla boss ve çok daha fazla oynanış türü getirmek.

2- Hoop Fighters

Spor ve dövüş oyunu olarak çıkacak Hoop Fighters yapımcının kendi değimi ile ‘esnek kurallı bir basketbol oyunu’. Oyunun konseptinde her ne kadar basketbol oynamak olsa da bu bildiğimiz şekilde olmuyor. Daha ziyade topları bile almanın en kolay yolu rakibine tekme atmak. Basitçe tarif etmek gerekirse arkadaşlarınız ile aranızda oynadığınız bir halısaha maçının basketbol hali demek hiç de yanlış olmaz.

3- Feather Party

Sıradaki oyunumuz ise son yıllarda çokça oynanan bir tür olan parti oyunu olarak çıkış yapacak. Henüz daha geliştirme aşamasında olan Feather Party, içerisinde birçok mini-game barındıracak.

4- HOBS 2

Seneler önce ilk oyunun ‘amatörce’ yapılan kart oyunu için stüdyonun başlıca hedefi çok daha iyi grafiklerle ve daha yeni nesil bir oyun yapmak. Geçmişte HOBS 2 oyunu için karakter isimlerini bile takipçileri ile seçen Teneke Kafalar ekibi, aynı zamanda oyun geliştirmesini de yine takipçileri ile birlikte yapmak istiyorlar.

5- Ocean Gap

Çok oyunculu korku ve gerilim türünde olan Ocean Gap, alışagelmişin dışında bir mekân seçimi ile Atlantik okyanusunun dibinde geçecek. Korku oyunu severleri bekleyen bu oyunda denizaltı gemisinin hem içinde, hem de dışında olabileceğiz.

6- Throwia

Son dönemlerde gerçekçi olarak çıkan MMO oyunlarından ziyade daha ‘basit’ grafikler barındıran sıra tabanlı MMO türünde bir oyun bizleri bekliyor. Karakter özelleştirmeleri çok ayrıntılı tasarlanan oyunda saç renginden, göz rengine neredeyse her şey değiştirilebilir. Bu da ayrıca ilerleyen zamanlarda çok farklı ‘oyun içi emojilere’ fırsat tanıyor. Aynı zamanda silahlarınız için bir sürü geliştirme de bulunuyor. Son olarak ise 3D bir Throwia şehri için çalışmalar sürüyor.

7- SurviWall

Ufak bir alandaki Hayatta Kalma oyunu Survive Wall için esas soru, “Duvarların içerisindeki kaynaklar bittiğinde ne olacak?” Ortada bulunan alan sürekli değişiyor; gerek gelecekten gelen bir şehir, gerek dinozorlar çağından kalma bir kara parçası gerek ise bir çöl. Bu şekilde hayatta kalmaya çalışırken aynı zamanda çok önemli bir sorunun daha cevabını arıyor olacağız: Biz burada ne yapıyoruz?


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Meriç Topal

Comments

Leave a reply

You may also like