Oyun HaberleriVizyon

Super Mario Bros Movie, gişede Sonic’i geride bıraktı

0

Super Mario Bros. filminin gişe haftası sona erdi ve bu süreçte tonlarca para kazandı. İlk beş gününüde ABD’de 204,6 milyon dolar ve küresel olarak 377 milyon dolar getirdi ve önceden “en yüksek gişe yapan” video oyunu filminin açılışını yapan Sonic the Hedgehog’u geride bıraktı. Üç nesil sonra bile Nintendo hala Sega’yı alt ediyor.

Super Mario Bros. Movie

Super Mario Bros. uyarlaması, hafta sonu boyunca bazı etkileyici istatistikler yayınladı. Mario filmi, örneğin Transformers: Revenge of the Fallen’ı geride bırakarak beş günlük gişe için şimdiye kadarki en yüksek açılışı olan 204 milyon dolarla, en yüksek açılış rekorunu kırdı. Ayrıca, önceki rekoru tutan Frozen 2’den daha büyük olan dünya çapında bir animasyon filmi için yapılmış en büyük gösterim oldu.

Variety, özellikle Illumination için büyük bir yayın olduğunu bildirdi – 2015’teki Minions’u geride bırakarak şimdiye kadarki en yüksek yayın rekoru- ve ayrıca Jurassic World Dominion ve Fast and Furious 9 gibi son Universal Studios yayınlarını da geride bıraktı. Mario filminin hafta sonu gişesi hala 357.115.007 dolarla şu anda rekoru elinde tutan Avengers: Endgame’in oldukça altında kalmış olsa da, uzun lafın kısası, herkesi, Nintendo dahil olmak üzere yüz milyonlarca dolar kar sağladı.

Bu, en popüler video oyunu maskotunu içeren aile dostu bir blockbuster için şaşırtıcı olmasa da, film çıkışı sırasında yayınlanan olumsuz eleştiriler dikkate alındığında hala etkileyici. Aynı zamanda, izleyici puanı %96 ile olumlu yorumlar almaya devam ediyor.

Devam filmleri için çok sayıda temel atılmış. Film’in finansal başarısı, Nintendo‘nun diğer marklarının film ve TV uyarlamalarını daha da rahat çıkarmalarını sağlayacak mı, zaman gösterecek. Bir zamanlar Legend of Zelda, Netflix spin-off için anlaşılmıştı ancak daha sonra iptal edildi. Cyberpunk: Edgerunners ve The Last Of Us’un çıkış yapmasıyla, belki Nintendo şansını ikinci kez deneyecek.


Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023