DonanımHaber

Steam Deck lansmanı ertelendi

0

Steam Deck’te küresel tedarik zinciri sorunları nedeniyle yaşanan malzeme sıkıntısı ve bileşenlerin üretim tesislerine zamanında ulaşamaması lansmanın uzamasına sebep oldu. Steam, “Güncellenmiş üretim tahminlerimiz doğrultusunda, Steam Deck gönderimine 2022’nin şubat ayında başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

  • Steam Deck çıkış tarihi tedarik zincirindeki sorunlardan iki ay uzadı!
  • Rezervasyon sahiplerinin sıradaki yerinin korunacağı fakat tarihlerin değişeceği açıklandı. 

Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Valve Corporation, avuç içi oyun konsolu Steam Deck‘in lansman tarihinin aralık ayından 2022 şubatına uzatıldığını duyurdu. İki aylık gecikmeyi ise küresel tedarik zincirindeki sorunlardan kaynaklandığını aktardı.


Steam Deck Gönderim Güncellemesi adlı duyuruda, “Steam Deck’in çıkışı iki ay ertelendi. Bundan ötürü üzgünüz. Küresel tedarik zinciri sorunlarını aşmak için elimizden geleni yaptık fakat yaşanan malzeme sıkıntısı ve bileşenlerin üretim tesislerimize zamanında ulaşamaması nedeniyle başlangıçta söylediğimiz çıkış tarihlerini tutturamayacağız.” açıklamasında bulundu.

“Güncellenmiş üretim tahminlerimiz doğrultusunda, Steam Deck gönderimine 2022’nin şubat ayında başlayacağız.” diyen Valve, “Bu, ayırtma sırasının yeni başlangıç tarihi olacak. Rezervasyon sahiplerinin sıradaki yeri korunacak fakat tarihler buna göre değişecek. Ayırtma tarihi tahminleri de bu duyurudan kısa bir süre sonra güncellenecek.” dedi.


Steam Deck hakkında tüm detayları bizi takip ederek öğrenebilirsiniz. Avuç içi oyun konsolu Steam Deck hakkında merak edilen her şey! için üstteki görsele tıklayın.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Yorumunuzu bekliyoruz.