Oyun HaberleriPCPlayStation

Starfield Direct tek kelimeyle etkileyici: İşte tüm detaylar!

0

Starfield Direct etkinliğinde büyük bir merakla beklenen Starfield hakkında geniş bir oynanış fragmanı yayımlandı ve oyun ön siparişe açıldı. İşte etkinlikte öne çıkan tüm detaylar.

Starfield Direct

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından da yayınlanacak aksiyon ve rol yapma oyunu Starfield6 Eylül 2023‘de Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows platformlarına gelecek.

11 Haziran’daki Starfield Direct etkinliğinde oyun hakkında geniş bir oynanış fragmanı yayımlandı ve oyunseverlerin merakla beklediği bir dizi detay açıklandı. Oyun aynı zamanda ön siparişe de açıldı.

Starfield Direct

Starfield resmi oynanış fragmanı yayımlandı

Etkinliğin detaylarına geçmeden önce oynanış fragmanına göz atalım. Devasa koloniler, uzay gemisi tasarımı, karakter özelleştirme gibi birçok detay etkinlikte paylaşıldı.

Artık tek bir dünya yok bir evren var!

Daha öncede paylaşılan bir bilgiydi… Evet tam bin gezegenden bahsediliyor. Hepsi elle tasarlanmış, keşfedilmeyi ve yeni maceralar yaşayacağımız koca bir evren.

Bethesda ‘açık evren’ vurgusunu yaparak bunu yapabilecek bir teknolojiye sahibiz dedi. Yeni ışık sistemi galaksilerdeki gezegenlerde çeşitlilik sunarken, animasyon sisteminin de tamamen yenilendiği vurgulanıyor.

Starfield Direct

Birinci ve üçüncü şahıs kamera açısına sahip olacağımız oyunda kaynak toplama, keşif sistemi de etkileyici görünüyor. Çatışmalar oldukça iyi duruyor. Bir anda bilmediğiniz bir gezegende yabancı bir düşman grubuyla karşılaşabilir ve silahınıza sarılabilirsiniz. Bütün eşyalar ve malzemeleri toplayabilirsiniz. Veri arayüzü ile bütün bu şeyleri görebilirsiniz.

Starfield Direct

Ayrıntıda boğulacaksınız!

Veri analizi; becerileriniz, geminiz, görevleriniz ve envanterinizden oluşuyor. Silahınız, elbiseniz ve bir dolu şey özelleştirilebiliyor… Yiyecekler, “Kafayı ayrıntılar ve yiyeceklerle bozduk” diyerek ne kadar detaylı bir oyunla karşı karşıya kaldığımızı aktarıyorlar.

Vasco’yu daha önce tanımıştık. Evet gezegen keşiflerinde bize refakat edecek.

NASA Punk!

Tüm detaylardan bahsetmemiz zor. Video gayet açıklayıcı ve heyecan verici… Ancak birkaç önemli detayı sizinle paylaşmak istiyoruz.

Gemi tasarımına verilen ad tam olarak NASA Punk. Uzay gemimiz bizim her şeyimiz ve mürettebatından tasarımına kadar özelleştirmede yine özgürlük tanınıyor.

Starfield Direct

Yaşayan canlı ve özgün bir evren sizi bekliyor… Bu nasıl anlatılır bilmiyorum, şimdiye kadar görmediğimiz muazzam bir şey! Birbirinden farklı koloni yerleşimi, farklı kültür ve amaca hizmet eden fraksiyonlar oyunda yer alacak.

Karakter tasarımı

Saatlerinizi alacak bir diğer özellik! 40 hazır karakter oyuncuları bekliyor olacak. Ancak istediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz.

Yürüyüşünden mimiklerine kadar… Karakter tasarımı çok iyi görünüyor. Geliştirici ekip NPC’lerin hazırlanmasında da karakter tasarım ekranını kullandı.

Starfield Direct

Karakter oluşturma ekranı sadece oyuncunun temel karakter tasarımını ayarlamıyor. Bu alanda oyuncunun geçmişini de belirliyoruz. Üç temel beceriyle karakter geçmişinizi oluşturmaya başlıyorsunuz. Aileniz var ve onlarla etkileşime girmek başka bir seviye… Karakterinize iyi ve kötü özellikler vermeniz gerekiyor. Karakter etkileşiminde bu özellikler işinize yarıyor. Ayrıca bu özellikleri de yaşadığınız farklı tecrübelerle değiştirmeniz mümkün.

Starfield Direct

Yetenek sistemi de oldukça detaylı görünüyor. Karakter seviyesi oyunumuzda yer alıyor.

Yoldaşlar geminizin mürettebatı olacak ve sizinle maceraya atılacak. Bazı karakterler gelecekte aşka dahi dönüşebilecek.

Starfield Direct

Evet bu detaylar sadece birer cümleydi… Tüm detaylar gelecek günlerde daha da çeşitlenecek ve 6 Eylül’de Starfield evrenine giriş yapacağız…


Starfield ön sipariş fiyatları

  • Starfield 899,00 TL (Steam)
  • Starfield Digital Premium Edition 1.299,00 TL (Steam)
  • Starfield Standard Edition 1.150,00 TL (Xbox Series X|S)
  • Starfield Premium Edition 1.600,00 TL (Xbox Series X|S)

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü