Oyun HaberleriPCPlayStation

South of Midnight duyuruldu

0

Compulsion Games, yeni oyunu South of Midnight’ı, Xbox Games Showcase 2023’te tanıttı.

South of Midnight

We Happy Few’den tanıdığımız Compulsion Games bir sonraki projesini Xbox Games Showcase 2023’te duyurdu. South of Midnight üçüncü şahıs aksiyon oyunu olarak öne çıkıyor. Stop motion animasyon tarzı fragmanda, bataklığı keşfeden ana karakter Hazel’ın, gitar çalan dev bir iskelet ile karşılaşmasını görüyoruz. South of Midnight‘ın sinematik açıklama fragmanı, oyunun tonu ve hikayesi hakkında ipucu verse de oyunla ilgili herhangi bir oyun içi oynanış görüntüsü gösterilmedi.

Oyun hakkında henüz çok fazla bilgi sahibi olmasak da yaratıcı yönetmen David Sears, Xbox blog yazısında, oyunun Amerika’nın güneyinde, kurgulanmış bir bölgede geçeceğini açıkladı.

Oyunun Steam açıklamasıysa kısaca şöyle;

“Hazel olarak bu büyülü dünyada mitleri keşfedecek ve Güney folklorunun yaratıklarıyla karşılaşacaksınız. Yeteneklerle dolu olan Hazel ile, tehlikeli yaratıklarla yüzleşecek ve ailesinin geçmişini araştıracaksınız.”

South of Midnight ne zaman çıkacak ?

South of Midnight, Xbox Series X|S ve PC’ye gelecek. Çıkışıyla birlikte Xbox Game Pass’te ulaşılabilir olacak. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü