Oyun Haberleri

Silent Hill: Ascension resmi tanıtım fragmanı yayımlandı!

0

Genvid Entertainment ve Konami, yılın sonlarında yayımlanacak Genvid İnteraktif Streaming Serisi olan Silent Hill: Ascension için yeni bir fragman paylaştı.

Silent Hill: Ascension

Genvid Entertainment ve Konami, Silent Hill: Ascension hakkında yeni detaylar paylaştı. Resmi bir tanıtım fragmanıyla ortaya konan detaylar dikkat çekiyor. Oyun bir yandan Silent Hill evrenini genişletirken diğer yandan da nesiller arası travma temalarına değinip izleyicilere Silent Hill hikayesinde kalıcı olarak söz sahibi olma imkanı verecek.

Genvid CEO’su Jacob Navok konuyla ilgili düşüncelerini, “Silent Hill: Ascension, Silent Hill serisinin dünya çapındaki hayranları tarafından bu kadar sevilmesine yol açan psikolojik korku öğelerinin yanı sıra sürükleyici deneyimi, dikkat çekici görselleri ve canlı topluluk odaklı anları ile de izleyenleri büyüleyecek. Silent Hill: Ascension deneyimine katılarak, verdiğiniz kararlarla Silent Hill kanonunda iz bırakma fırsatı yakalayacaksınız. Konami Digital Entertainment, Bad Robot Games ve Behavior Interactive ile iş birliği yaparak serinin fanlarına, hikâyenin bir parçası olmaları için eşsiz bir fırsat sunuyoruz,” şeklinde ifade etti.

Konami Digital Entertainment’ta Silent Hill serisinin yapımcılarından biri olarak yer alan Motoi Okamoto ise “Silent Hill hayranları ve korku severlerin sabırsızlıkla bekleyecekleri çok şeyimiz var,” dedi ve sözlerine, “Silent Hill evreninin hayranlarına tanıtılacak yeni karakterlerin yanı sıra, daha önce hiç keşfedilmemiş yerlerde yeni bir etkileşimli hikâye anlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında aynı anda ortaya çıkacak olan birden fazla ana karakterin kaderine siz karar vereceksiniz,” şeklinde devam etti.

Son olarak, Bad Robot Games’in Sanat Direktörü Chris Amaral da düşüncelerini, “‘Silent Hill: Ascension‘da rahatsız edici, ayrıntılı karakterler, farklı diyarlara özgü canavarlar, kendine has benzersiz atmosferler ve ekibimizin gurur duyduğu bir ses ve görsel tasarım ile hayal gibi bir dünya yaratmak için ekstra çaba harcadık. Detaylı ortamlar, ürkütücü bir ambiyans ve gerçekçi karakterlerle canavarlar korku deneyimini daha da güçlendirip Silent Hill’in en saf halini yaratırken aynı zamanda da tamamen markaya özgü bir hava sunacak,'” sözleriyle belirtti.


Yayın platformlarının chat’inden ilham alındığını ve bu sinematografik deneyimin izleyicilere hikayeyi değiştirme imkanını sunduğunu görüyoruz. İzleyiciler hep beraber hikayenin gidişatına karar verebilecekler ancak hikayede alacakları karardan geri dönemeyecekler. Bu ilginç konseptin çıkışı 2023 olarak planlandı.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.